Zeman před lidmi odmítl reagovat na drsný dotaz: „Sněmovna by mě žalovala pro velezradu.“ Místo toho se ale opřel do Merkelové

03.11.2015 20:10 | Zprávy
autor: Radim Panenka

REPORTÁŽ Výbuchy smíchu, zákaz vepřového kvůli ustupování muslimům, robot podávající cigarety nebo také uctění památky československého vojáka, který se nesmířil s rozkazem opustit v roce 1938 pohraniční opevnění. I to provázelo druhý den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Pardubickém kraji. Mluvilo se rovněž o uprchlické krizi. Snaha o asimilaci muslimských migrantů do naší společnosti by dle prezidenta vytvořila výbušnou směs.

Zeman před lidmi odmítl reagovat na drsný dotaz: „Sněmovna by mě žalovala pro velezradu.“ Místo toho se ale opřel do Merkelové
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Zeman navštívil pěchotní srub K-S 14 československého pohraničního opevnění

Jak už ParlamentníListy.cz informovaly přímo z místa, kolem úterního poledne prezident Zeman v rámci své cesty po Pardubickém kraji debatoval s občany města Žamberk (více ZDE). V tomto podorlickém městě se ovšem prezident nesetkal jen s občany, ale zavítal i do firmy Bühler, která se zabývá výrobou strojních dílů, převodovek, dopravních systémů a robotů pro textilky.

Právě výroba robotů se z celé prezidentské návštěvy ve firmě patrně nejvíc vryje všem zúčastněným do paměti. Společnost totiž jako dar pro prezidenta vyrobila malého robota s dálkovým ovládáním. Miloš Zeman k tomu ironicky poznamenal, že je technický talent, takže si později vyzkouší, zda robot umí vysávat, prát anebo ho naučí se mu uklánět, pozdravit a zahrát nějakou skladbu. Šéf firmy podotkl, že by mohl prezidentovi robot podávat cigarety. „No jo, ježišmarjá, to je to hlavní!“ zareagoval Zeman a celá hala plná zaměstnanců propukla v hlasitý smích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…