Zeman prozradil, koho bude volit do EP. Vzápětí uvízl ve výtahu

26.02.2014 17:08 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Prezident Miloš Zeman na setkání s českými novináři v Bruselu prozradil, koho bude volit v nadcházejících květnových volbách do Evropského parlamentu. Bude to ČSSD, a to především kvůli tomu, že její kandidátku vede Jan Keller. Sluší se připomenout, že mu prezident Zeman udělil státní vyznamenání u příležitosti státního svátku vzniku Československa.

Zeman prozradil, koho bude volit do EP. Vzápětí uvízl ve výtahu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman s šéfem Evropského parlamentu ve Štrasburku

Stejně jako před předčasnými volbami do sněmovny oznámil Zeman i před volbami do Evropského parlamentu, koho bude volit. Zatímco v prvním případě byl rozhodnut odevzdat hlas SPOZ, v květnových volbách je připraven hlasovat pro ČSSD. Podle informací ČTK ho k příklonu k nejsilnější vládní straně vedla skutečnost, že v čele její kandidátní listiny stojí sociolog Jan Keller.

Pokud by toho nebylo, Zeman by podle vlastních slov hlasoval pro druhou nejsilnější vládní stranu ANO, jejíž kandidátku vede politik s velkými zkušenostmi z Bruselu Pavel Telička, bývalý eurokomisař.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

12:11 Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

Nejdříve šílenci, pak proroci, pak časní příznivci a nakonec všichni, i ti, kdo přišli pozdě. Advoká…