Zeman s Rychetským válcují neschopné politiky. A média křičí, píše Hájek

13.07.2013 18:19 | Zprávy

Vztah mezi prezidentem Milošem Zemanem a šéfem Ústavního soudu Pavlem Rychetským by mohl vykrystalizovat do kartelu na druhou, předpovídá Petr Hájek. Podle bývalého vicekancléře Václava Klause se Zeman a Rychetský podporují jako rodní bratři, ale médiím se to na rozdíl od doby Václava Havla nelíbí.

Zeman s Rychetským válcují neschopné politiky. A média křičí, píše Hájek
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek v pořadu Máte slovo

„Je to jako vždycky: Novináři donutili zbabělé politiky přijmout zákon o přímé volbě prezidenta – a dnes jim nadávají, že je poslechli. Za mediálního potlesku Miloš  Zeman bleskově  ‚spasitelsky‘ doplnil Ústavní soud – před očima všech uzavřel ‚korupční dohodu‘ s Pavlem Rychetským. Ten za to dostal ‚trafiku‘, v Brně pokračuje (pokud už po něm nejde Ištvan a Šlachta) – a média zase nejsou spokojena,“ píše na svém webu Protiproud.cz Petr Hájek.

Pokrytecká média se bojí kartelu

Podle něj se média pokrytecky obávají o demokracii, když vyhlíží rýsující se kartel prezident – Ústavní soud. „Za Václava Havla šlo o účinný nástroj Hradu proti Parlamentu, aniž to médiím v nejmenším vadilo. Václav Klaus toto propojení odmítl a se ‚svým‘ Ústavním soudem naopak tvrdě bojoval. Miloš Zeman a jeho Ústavní soud budou kartelem na druhou,“ míní Klausův někdejší vicekancléř.

Celý text Petra Hájka ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

21:10 Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

Petr Fiala, předseda ODS a lídr kandidátky koalice Spolu v Moravskoslezském kraji, v rozhovoru s Čes…