Zeman se neshodl s vládou: Měla by zavést progresivní daň

07.02.2013 15:05 | Zprávy

Server iDNES.cz informuje o další kritice vlády z úst nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát se jedná o progresivní daň, kterou by Zeman rád zavedl.

Zeman se neshodl s vládou: Měla by zavést progresivní daň
Foto: hns
Popisek: Prezident Miloš Zeman

"Záleží na tom, jaké daně. Já jsem, jak víte, dlouhodobým zastáncem progresivního zdanění příjmů," odpověděl Zeman na otázku, co říká slibu premiéra Petra Nečase, že vláda do konce volebního období už nezmění žádné daně.

Zeman se stejně jako sociální demokraté i komunisté domnívá, že by se Česko mělo vrátit k rozdílnému zdanění nižších a vyšších příjmů, s více daňovými sazbami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

19:15 Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

Rozhodnutí nového předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD), jenž nechal odstranit vlajku Ukr…