Zeman se sešel s Rychetským. Řešili prý další jména

22.04.2013 22:21 | Zprávy
autor: pan, čtk

Prezident Miloš Zeman se v pondělí sešel s předsedou Ústavního soudu (ÚS) Pavlem Rychetským. Mluvili spolu o doplňování ÚS novými soudci a celkově o jeho situaci. Podle mluvčí prezidenta Hany Burianové šlo o "přátelské neformální setkání".

Zeman se sešel s Rychetským. Řešili prý další jména
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman u pamatniku M.R. Stefanika

Senát bude o kandidátech na ústavní soudce rozhodovat na schůzi, která začne ve čtvrtek. "Hovořili jsme o časovém harmonogramu v případě, že budou navržení kandidáti ve čtvrtek schváleni v Senátu," řekl Pavel Rychetský.

Na Ústavním soudu jsou momentálně tři volná soudcovská místa, letos se ale postupně uvolní dalších sedm pozic. Miloš Zeman v první skupině kandidátů navrhl soudkyni Nejvyššího správního soudu Miladu Tomkovou a profesory právnických fakult Jaroslava Fenyka, Vladimíra Sládečka a Jana Filipa. Jména konzultoval s Rychetským.

Čtveřici kandidátů na ústavní soudce, které Zeman navrhl, minulý čtvrtek doporučil zvolit senátní ústavně-právní výbor. O den dříve tak učinil také výbor pro lidská práva. V senátu má převahu levice. Pravicoví senátoři ODS mají výhrady zejména k někdejšímu vojenskému prokurátorovi Fenykovi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Kotrba: Zdroje, námořní cesty, obrana. O co všechno se hraje

4:44 Štěpán Kotrba: Zdroje, námořní cesty, obrana. O co všechno se hraje

Na co bude Trumpovi Grónsko? Na to se mnozí ptají. Odpověď může nabídnout rozsáhlá analýza v magazín…