Zeman se sešel s předsedy stran. Sobotka zkritizoval Mynářovu kandidaturu

23.08.2013 13:55

Prezident Miloš Zeman se sešel s jednotlivými předsedy pěti parlamentních stran. Hovořili o termínu rozpuštění Poslanecké sněmovny i o kandidatuře hradního kancléře Vratislava Mynáře za SPOZ.

Zeman se sešel s předsedy stran. Sobotka zkritizoval Mynářovu kandidaturu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Za prezidentem Milošem Zemanem jako první dorazil úřadující šéf ODS Martin Kuba. Kvůli schůzce s hlavou státu dopoledne kriminalisté přerušili jeho výslech v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové.

Kuba po rozhovoru hovořil s novináři o volbách a šancích ODS. „Poslední, co pravice potřebuje, je, aby se začala drolit,“ naznačil, že i přes rozpuštění sněmovny díky hlasům TOP 09 spolupráci nezatracuje. Podle něj udělala ODS v rámci koalice ústupky a chyby, které vyústily právě v současnou situaci. Nyní se budou občanští demokraté snažit, aby kolem sebe shromáždili dostatek významných osobností.

Poslanecká sněmovna se po předčasných volbách poprvé sejde 26. listopadu. Novinářům to po schůzce s prezidentem řekl předseda komunistů Vojtěch Filip.

Spolu s ním a Kubou s hlavou státu jednali také šéfové sociální demokracie, TOP 09 a Věcí veřejných. Prezident jim rovněž potvrdil termín rozpuštění sněmovny 28. srpna a nových voleb 25. a 26. října.

Na jednání, které trvalo asi hodinu a půl, se představitelé stran s prezidentem vedle termínů bavili například i o zvažované kandidatuře hradního kancléře Vratislava Mynáře za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ). Tomu již Zeman kandidovat dovolil. Pokud by Mynář uspěl, opustí prý místo na Hradě.

„Vysocí státní úředníci by se neměli angažovat ve volebních kampaních politických stran,“ komentovat to šéf ČSSD Sobotka. Zároveň dodal, že za takového vysoce postaveného úředníka považuje i Mynáře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel? Hrdina, jako Mandela. Proč se vám stýská po vekslácích a Tuzexu, říká muzikant Rudy Linka

4:43 Havel? Hrdina, jako Mandela. Proč se vám stýská po vekslácích a Tuzexu, říká muzikant Rudy Linka

„Kdyby se opakoval rok 1968, určitě by nám zase nikdo nepomohl,“ říká o listopadu 89 jeden z nejlepš…