Zeman se to chystá zkurvit, zaútočil Zahradil z ODS

16.03.2015 12:11

Europoslanec za ODS Jan Zahradil se na sociální síti Facebook ostře pustil do prezidenta Miloše Zemana. Důvodem je prezidentův výrok o možném zavedení eura v České republice, který hlava státu pronesla v nedělní Partii televize Prima.

Zeman se to chystá zkurvit, zaútočil Zahradil z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

Prezident Zeman se v pořadu vysílaném televizí Prima vyslovil pro co nejrychlejší přijetí eura. Z čistě technického hlediska by se to dle jeho názoru mohlo podařit v horizontu dvou až tří let. Do eurozóny ale prý zřejmě vstoupíme déle, neboť v současné vládní koalici panuje v názorech na přijetí eura rozpor. Zatímco sociální demokracie je spíše optimistická, hnutí ANO je dle prezidenta vůči euru spíše skeptické.  

S prezidentovými slovy stran přijetí eura zásadně nesouhlasí europoslanec Jan Zahradil, podle něhož se Zeman úplně zbláznil. Zahradil rovněž míní, že se prezident kvůli svému názoru na vstup do eurozóny chystá „zkurvit“ bankovní radu České národní banky. A kvůli tomu si prý zaslouží nejtvrdší kritiku. Všichni euroskeptici, co Zemana volili v prezidentských volbách, by dle europoslance měli nyní povinně ,,lézt kanálama".

Europoslanec zmínkou o "zkurvení" bankovní rady ČNB zřejmě naráží na prezidentův záměr nahradit současného guvernéra ČNB Miroslava Singera Jiřím Rusnokem. Podle Zemana totiž ČNB záměrně devalvovala měnu, aby oddálila vstup země do eurozóny. S přijetím eura by dle prezidenta centrální banka ztratila část svých kompetencí, a to nechce. Česká televize uvádí, že Zeman zřejmě doufá, že v Rusnokovi najde spojence.

Co přesně napsal Zahradil na Facebook:

Pan prezident se s tím eurem už úplně zbláznil a také se kvůli tomu zjevně chystá zkurvit (abych použil jeho slovníku) bankovní radu ČNB. Kvůli tomuhle, ne kvůli zahraniční politice, si zaslouží nejtvrdší kritiku. A všichni tzv.euroskeptici, co mu to tam hodili, by ted´ měli povinně "lézt kanálama".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…