Zeman se utkal se Sobotkou. Přeli se o Mašíny

17.09.2012 21:58

V Hradci Králové se setkali dva kandidáti na Hrad expremiér Miloš Zeman a senátor Přemysl Sobotka (ODS). Přišla řeč na bratry Mašíny nebo církevní restituce. Zeman je považován za jednoho z favoritů přímé volby spolu s Janem Fischerem, Sobotka zaostává. Změní na tom něco prezidentské debaty?

Zeman se utkal se Sobotkou. Přeli se o Mašíny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

Přemysl Sobotka, který vyhrál vnitrostranické primárky ODS, coby pravicově orientovaný kandidát Mašíny jednoznačně hájil s poukazem na fakt, že mladíci tehdy počítali s válečným konfliktem a měli také před očima justiční zločiny, kterých se komunisté dopustili. Zeman činy skupiny bratrů Mašínů jednoznačně odsoudil jako nepřijatelné.

Předseda ČSSD je prý moc mladý

Neshodli se ani nad tématem církevních restitucí. Zatímco Sobotka je jednoznačně podporoval, Zeman volal po celostátním referendu nad touto otázkou. Zeman si v této souvislosti neodpustil rýpnutí do svého soka ve volbě, když připomněl, že Sobotka prosazuje referendum např. v otázce přijetí eura, ale u církevních restitucí stejný krok odmítá.

Oba muži se však shodli v kritice současného předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který se vyjadřoval v tom smyslu, že by pro příště na Hrad neměl usednout žádný stařec. Kandidáti se takovéto proklamaci vysmáli s tím, že vyšší věk ukazuje na větší životní zkušenosti, které prezidentský kandidát bezesporu potřebuje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…