Zeman se zúčastní Žofínského fóra k 20 letům České republiky

20.05.2013 6:48

Prezident Miloš Zeman se dnes zúčastní Žofínského fóra, které bude věnováno dvacetiletí samostatné České republiky. Hlava státu přednese projev k účastníkům konference s podtitulem "Poučení z historie, současnost a perspektiva". Zeman se Žofínského fóra zúčastní poprvé v roli prezidenta republiky. Jeho předchůdce Václav Klaus se konference zúčastnil zhruba před rokem.

Zeman se zúčastní Žofínského fóra k 20 letům České republiky

Zeman na Žofíně vystoupí ve 13:00 hodin. Jeho projev bude přibližně půlhodinový. Poté bude odpovídat na dotazy účastníků, vyplývá z programu na internetové stránce pořadatele.

Se Zemanovým názorem, že by Česko mohlo do pěti let přijmout jednotnou evropskou měnu, na Žofínském fóru na začátku května nesouhlasil guvernér České národní banky Miroslav Singer. Zeman to zmínil zhruba v polovině dubna v rozhovoru pro německé regionální noviny Passauer Neue Presse. Podle Singera to sice technicky možné je, ale volební cyklus v ČR tomu nenasvědčuje.

Dnes se opět uloží korunovační klenoty

Zeman dnes také společně s dalšími držiteli klíčů v podvečer uloží korunovační klenoty do korunní komory. Jeden ze symbolů české státnosti byl vystaven ve Vladislavském sále Hradu u příležitosti Zemanova zvolení prezidentem.

Z prezidentova nejistého vystupování při otevírání komory s korunovačními klenoty před zahájením výstavy si utahují lidé na internetu. Z vrávorání hlavy státu někteří usuzují, že Zeman mohl být opilý. Zemanova mluvčí zdůvodnila jeho indispozici lehkou virózou.

Samostatná Česká republika vznikla 1. ledna 1993 po rozpadu tehdejšího společného státu se Slováky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …