Zeman v Maďarsku: Zahnali jsme u Vídně muslimy, oni se vrací! Zvěrstvo z Francie, strašné

15.05.2019 13:42

Prezident Miloš Zeman se sešel se svým maďarským protějškem Jánosem Áderem. Na tiskovém brífinku po setkání se česká hlava státu velmi rozjela, a to na téma migrace.

Zeman v Maďarsku: Zahnali jsme u Vídně muslimy, oni se vrací! Zvěrstvo z Francie, strašné
Foto: KPR - Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman na návštěvě Maďarska

„S panem prezidentem jsme mluvili o tom, na kolika fórech se během roku setkávali. Vídáme se čtyřikrát pětkrát, ale je to poprvé, kdy k nám zavítal jako host v rámci státní návštěvy,“ uvedl Áder. Česko pak označil jako jednoho z největších maďarských obchodních partnerů. Hovořil i o cestovním ruchu a o tom, jak Češi hojně Maďarsko navštěvují. 

„S panem prezidentem jsme se dotkli tématu ekonomické spolupráce v oblasti automobilového průmyslu. Výroba motorových vozidel má v Česku daleko větší tradici než u nás v Maďarsku,“ dodal Áder. Česká republika je dle jeho slov skutečně tradičním výrobcem osobních vozů. Na rozdíl od Maďarska, které začalo až v 90. letech.

Hovořil i o problematice migrace a terorismu. „Shodli jsme se s panem prezidentem na těchto otázkách,“ zmínil Áder a hovořil také o energetické bezpečnosti.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Anketa

Jste pro zdražení alkoholu a cigaret, jak navrhuje ministryně Schillerová?

50%
50%
hlasovalo: 11005 lidí

„Chtěl bych připomenout tři výročí. 9. května oslavil pan prezident Áder šedesáté narozeniny. Ještě jednou blahopřeji. Druhé smutné výročí: blíží se 500 let od bitvy u Moháče, kde padnul ve 20. letech král český a král uherský Ludvík. Tehdy osmanská říše představovala jakousi invazní vlnu, která byla zastavena až 1681 v bitvě u Vídně. Od té doby tato vlna ustupovala. Nicméně v posledních letech nabyla nových podob a já si myslím, že můžeme shledávat jistou analogii právě s migrační vlnou,“ zmínil prezident Zeman.

„Třetí zcela zanedbatelné výročí je to, že již sedm let český prezident nebyl v Maďarsku, a přitom Maďarsko považujeme za čestného souseda, takže jsem rád, že jsem mohl tuto chybu napravit,“ dodal. 

„Chtěl bych vyjádřit solidaritu s Maďarskem jako obráncem evropské kultury, i když je za tyto postoje někdy kritizováno. Řekl jsem panu prezidentovi Áderovi, že jako příklad eroze evropské kultury uvedu Francii a její dotazník pro francouzské veřejné školy. Jak možná víte, z tohoto dotazníku byla vyškrtnuta slova otec a matka a nahrazena slovy rodič číslo 1 a rodič číslo 2. Ponechávám stranou, zda by rodiči soupeřili o to, kdo je číslo jedna a kdo je číslo dvě. Ale slova táta a máma jsou nejkrásnější slova nejenom v dětském životě. A já proto pokládám za naprosté zvěrstvo takové multikulturní experimenty bez ohledu na to, která země je aplikuje,“ dodal Zeman. Následně zdůraznil přátelství a sympatie mezi oběma národy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …