Zeman v sokolovně: Zabráním zastřelení. Chystají se mě zmlátit. Drncá to

09.03.2016 15:37

Prezident Miloš Zeman v rámci návštěvy Karlovarského kraje navštívil také město Chyše, kde se kromě vedení města sešel také s občany. V sokolovně, kde setkání probíhalo, byl mezi diváky účasten také slavný žokej Josef Váňa. Ten je totiž mimo jiné zastupitelem města.

Zeman v sokolovně: Zabráním zastřelení. Chystají se mě zmlátit. Drncá to
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman s karlovarským hejtmanem Martinem Havlem

„Přijel jsem k vám z Bochova po dokonalé silnici. Superbem, o kterém se tvrdilo, že nedrncá. A on drncá,“ řekl se smíchem návštěvníků Zeman. Podle svých slov je rád, že hejtman Karlovarského kraje Martin Havel starostovi Chyše Miroslavu Dorňákovi přislíbil opravu této komunikace. 

Zeman úvodem poděkoval dvěma občanům, a to přítomnému žokeji Josefu Váňovi. „Vážím si ho za jeho statečnost, odvahu a schopnost překonávat překážky, jak na dráze, tak v životě. A jako druhému bych poděkoval Ing. Lažanskému, a to za to, že se ujal náročné práce obnovy jedné z výstavních kulturních památek, která byla v minulosti zdevastována a která je spojena i s osobou Karla Čapka, když tady působil jako preceptor. Přemýšlím o tom, a s panem hejtmanem jsme o tom mluvili, zda by obec, která má tak krásné kulturní dědictví, nezasloužila větší pozornost,“ řekl prezident. „Jestliže zapomínáme na svoji minulost, která je ztělesněna v těch památkách, nebudeme mít ani dobrou budoucnost. Jedno je spojeno s druhým,“ dodal. „Již zmíněný Karel Čapek kdysi napsal, že člověk, který stojí, káže, člověk, který sedí, si s lidmi povídá,“ podotkl sedící Zeman.