Zeman vzpomínal na Komárka: Nikdy z něj netryskala nenávist jako z jiných

17.05.2013 9:01

Prezident Miloš Zeman sepsal pro deník Právo obsáhlejší vzpomínku na ve čtvrtek zesnulého ekonoma a politika Valtra Komárka. Vzpomínal, jak byl čestný předseda ČSSD ještě před měsícem plný života a vypadal, že má před sebou ještě minimálně deset let politické aktivity.

Zeman vzpomínal na Komárka: Nikdy z něj netryskala nenávist jako z jiných
Foto: zemannahrad.cz
Popisek: Čestný předseda ČSSD Valtr Komárek podpořil Miloše Zemana v prezidentské kampani
reklama

„Zhruba před měsícem jsme se ještě setkali na sjezdu SPOZ, kde Valtr Komárek vystoupil v plné životní síle a pronesl krásný projev o nutnosti spolupráce demokratických levicových stran,“ vzpomíná prezident.

Komárek se podle něj vyznačoval vlastností, kterou ostatní politici absolutně postrádají. A tou byla jeho laskavost. „Z něho nikdy nedokázala vytrysknout nenávist vůči názoru jeho oponenta. Spíše se ho s úsměvem snažil přesvědčit argumenty o oprávněnosti svého stanoviska, ale současně velice pečlivě naslouchal i argumentům protistrany,“ píše.

Nikdy prý neklesl tak hluboko, aby protivníkem pohrdal. Právě tento nadhled je prý tím, co česká politika v Komárkovi nejvíce ztrácí. „V mém srdci vždy zůstane jako člověk s obrovským smyslem pro humor, který se dokázal usmát nejenom vůči druhým, ale i sám sobě, člověk, kterého budeme postrádat o to více, že jeho životní moudrost a zkušenost nemůže být nahrazena součtem politických nezkušeností některých rychlokvašek,“ uzavírá prezident. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

7:52 Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

„Objektivně, podle čísel, přece všichni dobře víte, a ví to i ti křiklouni za zdí, že dvacet milion…