Zeman z Lán pronese své tradiční vánoční poselství

26.12.2020 6:30

Prezident Miloš Zeman dnes přednese své tradiční vánoční poselství ze zámku v Lánech.

Zeman z Lán pronese své tradiční vánoční poselství
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie.
reklama

Projev ve 13:00 odvysílají hlavní televizní a rozhlasové stanice i Česká tisková kancelář. Zeman promluví o Vánocích v úřadu poosmé, jeho předchůdci pronášeli projev na Nový rok. Načasování poselství na Vánoce vysvětlil po svém nástupu do funkce Zeman tím, že chce navázat na tradici první republiky, kdy měl vánoční proslovy prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Prezident letos především kvůli epidemii covidu-19 vystoupil s projevy několikrát už v průběhu roku. Ve velikonočním projevu vybídl k solidaritě a sounáležitosti, v polovině října pak vyzval, aby lidé nosili roušky a naslouchali odborníkům. Další projev přednesl 28. října, kdy se kvůli epidemii nemohl na Hradě konat tradiční ceremoniál k předávání státních vyznamenání.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Před rokem Zeman ve vánočním poselství kritizoval pomalost soudních a stavebních řízení i charakter debaty o klimatické změně. Prezident tehdy uvedl, že si není jist, zda rozhodujícím faktorem oteplení planety je činnost člověka. Varoval v té souvislosti před důsledky, které může způsobit upřednostňování obnovitelných zdrojů energie a tzv. zelených projektů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…