Zeman zesměšnil Bursíka. Klaus st. zesměšnil ministryni Maláčovou

22.08.2019 10:37

Prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman zahájili agrosalon Země živitelka. Jeden si rýpl do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), druhý si vzal na paškál exministra životního prostředí Martina Bursíka. „Kde blb, tam nebezpečno,“ řekl mimo jiné Zeman.

Zeman zesměšnil Bursíka. Klaus st. zesměšnil ministryni Maláčovou
Foto: Repro ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman na agrosalonu Země živitelka
reklama

„Tuto akci beru strašlivě vážně,“ poznamenal úvodem Václav Klaus. „Jsem ze staré školy a vím, že je konec srpna. A že ten moment se má připomenout, má se oslavit, má se poděkovat zemědělcům. A to bych chtěl také učinit. Naše zemědělství je v dobré kondici a dokáže si poradit s nejrůznějšími nečekanými událostmi, které se stanou,“ poznamenal Klaus. 

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

5%
95%
hlasovalo: 25115 lidí

„Zemědělství se stabilizovalo, je stabilní, nenechá se ničím vychýlit a je to produkt obrovské práce statisíců lidí, kteří se tomu poctivě každodenně věnují,“ dodal a pochváli i ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD). Podle něj je silný a zdatný. 

„Když je trochu sucho, vydyndá několik miliard ze státního rozpočtu. To je něco, co se paní ministryni Maláčové těžko prosadí. Nemá tak zvučný hlas, nemá takovou ráznost. Zemědělci jsou v bezvadné situaci, že mají pana ministra takového formátu a takového rozměru,“ rýpl si Klaus do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), která se v rámci dohadů o státní rozpočet pře s ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO) o finance pro svůj resort. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Jsem tady inventář. Jsem zhruba po patnácté na Zemi živitelce. Jezdím sem rád, protože se setkávám s moudrými lidmi. S lidmi práce. Těžké práce. Rád bych ve svém stručném příspěvku chtěl mluvit právě o těch lidech. Když se obyvatel staré Kréty ptali, proč nemají hradby, odpověděli: Našimi hradbami jsou naši muži. A hradbami našeho zemědělství, faktorem jeho dalšího rozvoje jsou lidé, kterým říkám srdcaři,“ poznamenal následně Zeman.

„Važme si lidí, kteří dokážou mnoho obětovat pro svůj podnik. Kteří s ním takříkajíc žijou a mají ho rádi. A nevažme si naopak lidí, kteří ničemu nerozumějí, ale o to jsou agresivnější,“ dodal.

„Nechci se vyjadřovat k hrabošům, ale chtěl bych pozdravit čápy. Nechci se vyjadřovat k suchu, ale chtěl bych pozdravit déšť. A co ke kůrovci? Podobně jako dobrý vedoucí pracovník zvyšuje produktivitu práce svého podniku, naopak ten špatný jej může zničit. Před mnoha lety byl ministrem životního prostředí Martin Bursík. A jednou v Parlamentě prohlásil: Jsem přítelem kůrovce. Nu a naivní víra, že po staletí trvajících hospodářských lesích z nich najednou uděláme divočinu, zničila Šumavu, vy vidíte statisíce uschlých stromů, takže Martin Bursík se zasloužil o české zemědělství,“ poznamenal dále Zeman. 

„Teď se stal ze záhadných důvodů předsedou pražské klimatické komise a první, co prohlásil, že obyvatelé Prahy, kteří mají auta se spalovacími motory, musí počítat s tím, že je to jejich poslední auto. Dovolte mi tedy závěrem, abych bez jakékoliv souvislosti s Martinem Bursíkem citoval Jana Wericha: Kde blb, tam nebezpečno,“ uzavřel Zeman.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

11:34 Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

Může záklek na krk někoho udusit? Tuto otázku se rozhodl zodpovědět reportér ČT Richard Samko pro vš…