Zeman zesměšnil Vladimíra Špidlu a vyjádřil se ke Kajínkovi

31.05.2017 12:02

Prezident Miloš Zeman v rámci své návštěvy Jihomoravského kraje navštívil společnost ABB v Brně, kde se setkal rovněž i se zaměstnanci.

Zeman zesměšnil Vladimíra Špidlu a vyjádřil se ke Kajínkovi
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.
reklama

„To, čeho si na ABB vážím, je mimo jiné to, že se zabývá progresivními oblastmi, mimo jiné robotizací. Ta je podle mého dlouhodobým řešením. Blahopřeji vám tedy, že děláte v perspektivním podniku,“ sdělil Zeman úvodem a poblahopřál lidem k průměrnému platu 30 tisíc korun v dělnických profesích. Postěžoval si však, že mu dalo dost práce tento údaj z vedení firmy dostat. 

První dotaz směřoval k nejoblíbenějšímu politikovi na české scéně. „Tak to je těžké. Kdybyste se ptal na světovou scénu, tak bych uměl odpovědět. Pokud chcete českou, tak bych lhal. Může to být mrtvý politik? V tom případě by to byl Tomáš Garrigue Masaryk,“ řekl Zeman.

Anketa

Máte rádi Bohuslava Sobotku?

3%
97%
hlasovalo: 11923 lidí

A proč se Zeman uchází znovu o funkci prezidenta? „Jakmile člověk nemá sebevědomí a neklade si co nejvyšší cíle, tak degraduje mimo jiné i ve svých vlastních očích. Je to prostě něco, co vás ponouká dosahovat stále vyšších a vyšších cílů. Je to stejné, jako když se ptali Hillaryho, proč leze na Mount Everest, a ten odpověděl, že proto, že existuje,“ sdělil. 

Zeman pak odpověděl i na otázku, čeho ve svém životě nejvíc lituje. „Že jsem vybral špatného nástupce ve funkci předsedy sociální demokracie,“ poznamenal na konto Vladimíra Špidly, expremiéra, někdejšího eurokomisaře a současného šéfa poradců premiéra Sobotky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Řeč přišla i na omilostnění nájemného vraha Jiřího Kajínka. „Asi určitě nějaké reakce jsou, ale ke mně dosud nedolehly. A i kdyby dolehly, přijal jsem toto rozhodnutí, ke kterému jsem dospěl po měsících přemýšlení... Je to individuální odpovědnost prezidenta republiky,“ sdělil s tím, že průzkumy veřejného mínění si v této otázce dělat nebude. 

„Zavedení jednotné měny je opředeno celou řadou iluzí, neznalostí. Euro není nic jiného než stupnice, která je odlišná od koruny v poměru 1 : 25 nebo 1 : 26. Pokud si lidé myslí, že je to jinak, pak nevědí, v čem je kouzlo ekonomie,“ vyjádřil se Zeman k euru. „Ti, kdo říkají, že zavedení eura by tady způsobilo buď ekonomický rozkvět, nebo naopak ekonomickou katastrofu, se v obou případech mýlí,“ řekl.

Závěrem pak Zeman převzal dary od vedení firmy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany

20:22 Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany

Žena, která vyhrála prvoinstanční soud proti Andrejovi Babišovi, Jana Filipová, se podívala na duši …