Zemana v Číně obdivují. Senátor Doubrava přiváží i další novinky z Pekingu

23. 12. 2015 10:02

Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši) navštívil počtvrté Čínu. Tentokrát vedl dvacetičlennou skupinu ze všech krajů České republiky. Čínští komunisté ji pozvali na studijní cestu do Pekingu, Kuej-jangu, Šen-čenu a Kuang-tungu, kterou Čechům plně uhradili. Výsledkem má být navázání hospodářských styků s jednotlivými českými kraji.

Zemana v Číně obdivují. Senátor Doubrava přiváží i další novinky z Pekingu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava

„Bylo až úsměvné, jak o investice v našich krajích jeví eminetní zájem třeba obrovská provincie Kuej-čou, která má sto milionů obyvatel, tedy desetkrát víc, než má obyvatel naše země. Číňané si pamatují i dobré vztahy s Československem po vzniku ČLR v roce 1949. Máme v Číně vynikající pověst. Číňané kvitují návštěvy Miloše Zemana, kterého obdivují jako moudrého státníka,“ řekl PL Doubrava.

Ten tvrdí, že v Číně se dějí doslova hospodářské zázraky. „Po patnácti letech od mé první návštěvy na místech, kde jsem tehdy viděl jen zelenou louku, vyrostla špičková mrakodrapová sídliště a věřte nevěřte třeba třípatrová dálnice. Když si vzpomenu, že my nejsme schopni za patnáct let dokončit šestnáct kilometrů dálnice přes České středohoří, tak mi to opravdu připadá jako zázrak,“ doplnil Doubrava.

Při jedné ze svých návštěv Doubrava spolu s tehdejší první dámou Livií Klausovou dovezl do Číny i světoznámého Krtečka Zdeňka Milera. Podle senátora Doubravy Číňané nepodceňují ani odvrácenou tvář hospodářského růstu. V Číně žije 70 milionů lidí, kteří žijí pod hranicí chudoby. „U nás zprofanované pětiletky si Číňané ponechali. Ta současná, třináctá, má jako jednu z priorit boj s chudobou,“ připomíná pro PL Doubrava.

Mimo obdivu k českému prezidentovi Číňané především kvitují nedávné zavedení přímého leteckého spojení mezi Pekingem a Prahou. Čínská strana stojí o to, aby se do Prahy létalo přímo i z jiných velkých čínských měst.

   

          
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…