Zemane, houby s octem! Nic jsi nezařídil, směje se Laudát za Čínu a Rusko. A tahá příklady

15.05.2019 10:21

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se zaměřil na svém facebookovém profilu na návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Maďarsku. A zpochybnil to, že je Zeman lobbista za české podniky. „Houby s octem,“ řekl k tomu Laudát.

Zemane, houby s octem! Nic jsi nezařídil, směje se Laudát za Čínu a Rusko. A tahá příklady
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

„Nevím, jak jinde v českých krajích, ale u nás na Vysočině bylo synonymem ke slovu kulový také heslo houby s octem (říkalo se s voctem), potom občas i slova, která nechci na síti psát. To je moje reakce na Zemanovu sebechválu při návštěvě Maďarska. Být podnikateli, tak si dám velký pozor na Zemanova moudra a doporučení s ekonomickými dopady. Pominu všeobecně známé karamboly s PPP, výstavbou dálnice D47, ‚privatizaci‘ (spíš výprodej) strategických českých firem apod.“ poznamenal Laudát a věnoval se také zahraničí. 

„Jako by ještě nestačil bankrot slibovaných čínských investic, několik zahučených českých investic garantovaných státem v Rusku (A propos – slyšel někdo, jestli zabrala přímluva Zemana u Putina, aby nám je zaplatili? Nikde se o tom už nepsalo). No a teď nahání české podnikatele, aby se podíleli na výstavbě jaderné elektrárny Rosatomem v Maďarsku. Poslední informace v médiích před měsíci hovořily o tom, že se realizace protahuje, že Maďaři už platí, a nic,“ zmínil Laudát.

„Největším počinem posledních Zemanových ekonomických misí je tedy zjištění, či spíš ujištění, že jeho čínský poradce JIE JEŠTĚ ŽIJE. Tak alespoň nějaký nehmatatelný výsledek. Nehmatatelný, protože šlo o nehmotné tvrzení čínské strany. Fyzicky osobu Jie neukázali. Tak kdoví, jestli Jie ještě žije," uzavřel Laudát. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Setkání s prezidentem Jánosem Áderem, premiérem Viktorem Orbánem a předsedou parlamentu Lászlóem Kövérem má dnes na programu český prezident Miloš Zeman během druhého dne své návštěvy v Maďarsku. Večer bude v Budapešti jednat také s generálním ředitelem sekretariátu takzvané dunajské komise.

Dopoledne Zemana s chotí Ivanou přijme před Sándorovým palácem prezident Áder s manželkou Anitou Herczeghovou. Po ceremoniálu s vojenskými poctami budou obě hlavy států spolu s členy svých delegací hovořit o tématech česko-maďarských vztahů.

Jednat dnes bude český prezident také s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, kterému jako dárek přivezl fotografii z jejich prvního společného setkání v závěru 90. let.

Večer má hlava státu schůzku s generálním ředitelem sekretariátu takzvané dunajské komise, jejímž cílem je ochrana tohoto evropského veletoku. Hovořit by s ním Zeman mohl například o projektu vodního kanálu Dunaj–Odra–Labe, jehož výstavbu prezident dlouhodobě podporuje.

Zeman po loňských prezidentských volbách řekl, že by chtěl během svého druhého mandátu navštívit všechny sousední státy a „čestného souseda“ Maďarsko. V Bratislavě, Varšavě a Berlíně byl již loni, do Vídně zavítal letos v dubnu. Návštěva Budapešti, kterou v úterý zahájil, tak byla poslední na seznamu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

16:04 Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných po…