Zemanova slova o přesunutí velvyslanectví rozzlobila arabské právníky

12.10.2013 21:47 | Zprávy
autor: pan, čtk

Svaz arabských právníků odsoudil jako "nebezpečná a nezodpovědná" slova českého prezidenta Miloše Zemana o možnosti přestěhování českého velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Svaz podle kuvajtské tiskové agentury KUNA také připomněl závazek, že v takovém případě by arabské země měly odvolat své velvyslance z Prahy.

Zemanova slova o přesunutí velvyslanectví rozzlobila arabské právníky
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman u památné Zdi nářků

Záměr českého prezidenta se podle svazu vymyká přístupu Evropské unie a mezinárodního společenství k postavení Jeruzaléma jako "okupovaného území". Svaz přitom vybídl arabské nevládní organizace a odbory, aby se připojily ke společnému postoji proti úmyslu Miloše Zemana jako "nebezpečnému a nezodpovědnému" kroku.

Právníci ve svém prohlášení také připomněli všem arabským vládám platný závazek ze summitu v Ammánu z roku 1981, že v případě přenesení jakéhokoli velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma arabské země z dotyčného státu odvolají své velvyslance.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

BIS

Co myslíte těmi dalšími kroky proti BIS? Podáte žalobu? Jde to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

20:55 „Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

Události posledních dní nejsou pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského příznivé. Najevo vy…