Zemřel bývalý protinacistický odbojář a konzul v Austrálii Milan Kantor

08.01.2019 21:32 | Zprávy
autor: nab

Ve věku 93 let v Austrálii v neděli zemřel bývalý protinacistický odbojář, doktor práv a honorární generální konzul České republiky v Melbourne Milan Kantor. Úmrtní oznámení zveřejnila jeho rodina na webu deníku The Age.

Zemřel bývalý protinacistický odbojář a konzul v Austrálii Milan Kantor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zapálená svíčka zakrytá dlaní před větrem

Kantor v roce 1949 z politických důvodů emigroval do Austrálie, jako honorární konzul působil od roku 1991. Celý život se věnoval pomoci českým exulantům a české krajanské komunitě v Austrálii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

12:54 Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

Čtení výtisku Rudého práva při projevu prezidenta, ironická poznámka na stejné téma, dobírání si nov…