Zfetovaná kobyla v kostýmu ze Spolkové republiky Německo, stojí v třeskutém komentáři na Literárkách

11.02.2016 11:45

Uprchlíky žijící na náš účet už tady nechceme, napsal ve svém komentáři na serveru Literarky.cz František Kuba. Převzal tak titulek Jiřího Sládka, který jej použil v roce 2011 v Hospodářských novinách po rozhovoru s nizozemským ministrem pro přistěhovalectví Gerdem Leersem.

Zfetovaná kobyla v kostýmu ze Spolkové republiky Německo, stojí v třeskutém komentáři na Literárkách
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti
reklama

V tehdejším rozhovoru se psalo o tom, že Nizozemci v té době zjistili, že příliv imigrantů přináší nezvladatelné problémy a snaží se omezit počty přistěhovalců. Ve třetí otázce tehdy ze strany novináře zaznělo: „Francie sázela na integraci, naopak Britové přistěhovalce do ničeho netlačili. Oba přístupy selhaly.“

„Co si o tom, my čtenáři, můžeme myslet? Především, je to závažné sdělení, protože v zásadě znamená – ať tak, nebo tak – vždycky je špatně! Vychovávat někoho, tedy provádět akulturaci, je krajně nevděčná práce, což vědí všichni rodiče, pěstouni, vychovatelé i sociální pracovníci,“ píše Kuba s tím, že ti všichni se pak stávají terčem fyzických i verbálních útoků a často na to doplatí i životem nebo zničenou kariérou.

Původní text ZDE.

„Nejen ‚včera‘ zasažená oblast společenské psychodynamiky (zejména pak mlčící většina), ale dnes už i ‚konspirativní čtenáři‘ z městských knihoven, si v hojných počtech myslí, že oba tyto směry přivodili školitelé z podřízených infrastruktur Trans National Corporation,“ konstatuje. Podle něj jde o převodní páky manipulace. 

„Gerd Leers také v předmětném rozhovoru sděluje: ‚Každý z 27 států EU má pochopitelně jinou zkušenost. Týká se to i Česka, které se rovněž stává cílovou zemí imigrantů. Společným problémem je nová generace přistěhovalců, která necítí žádnou sounáležitost se zemí, do níž přichází. To je stejné v celé Evropě. Rozhodně nechceme zastavit imigraci. Přistěhovalci by se ale měli snažit integrovat. Měli by být soběstační, nikoli závislí na dávkách. Přejeme si, aby byli úspěšní. Musíme proto tyto potíže nějak řešit,“ cituje Kuba. 

Jak dodává, v září to bude pět let, co rozhovor vznikl. „Pokud si někdo myslí, že se něco zásadně změní, tak možná sází na nějakou zfetovanou kobylu v kostýmu ze Spolkové republiky Německo,“ nebere si servítky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid

11:31 To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid

Mezi nejslavnější aktivisty proti vládním opatřením se určitě řadí Jana Peterková, která proslula sv…