Žhavý masakr na severu Afriky: V kontejneru se udusilo 60 lidí. Nahnali je tam vládní vojáci

13.03.2016 8:48

Amnesty International zveřejnila hrůznou zprávu. V Jižním Súdánu se v jednom kontejneru v horku udusilo na šedesát mužů a chlapců. Nahnaly je do něj vládní jednotky. Amnesty International tvrdí, že jde o válečný zločin, ale krutostí se dopouští jak tamní vláda, tak povstalci. Zprávu přinesl server britského deníku The Guardian.

Žhavý masakr na severu Afriky: V kontejneru se udusilo 60 lidí. Nahnali je tam vládní vojáci
Foto: thinkstock.com
Popisek: Uprchlík z Afriky, ilustrační foto
reklama

V Jižním Súdánu došlo k masakru více než šesti desítek mužů a chlapců. Podle lidskoprávní organizace za něj nesou odpovědnost vládní vojáci. „Záměrné udušení více než šesti desítek mužů a chlapců, kteří byli vehnáni do rozpáleného kontejneru v Jižním Súdánu, je válečnýn zločinem,“ napsala v pátek Amnesty International. Pachatelé tohoto zločinu musí být dopadeni a potrestáni. K masakru došlo ve městě Leer, kde žijí především křesťané.

Text v angličtině najdete zde

Amnesty International se ve zprávě odvolává na 23 svědků. Než se dotyční udusili a v podstatě uvařili v horku, bušili podle svědků do stěn kontejneru a chtěli se dostat ven.

K dokreslení celé situace je třeba dodat, že Jižní Súdán vyhlásil nezávislost v roce 2011, ale v roce 2013 v zemi vypukla občanská válka. Jde především o střety různých etnických skupin. Masakrů se podle AI dopouštějí jak vládní vojáci, tak povstalci. Své sektory čistí od nepřátel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

10:31 S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

ROZHOVOR „Pokud chtěl být přesvědčivější, měl takovouto SMS přečíst na plénu a měl klid,“ říká posla…