Zhnusený novinář Kaiser: Už i úctyhodní chartisté dělají stafáž Babišovi

01.02.2015 21:09

Českou mediální scénu rozvířil další novinářský přestup. Jan Macháček přechází z Respektu Zdeňka Bakaly do Lidových novin Andreje Babiše (ANO). Na první pohled nejde o nic tak zásadního. Jenže Daniel Kaiser, který sám z Lidových novin odešel po Babišově uchopení novin, na serveru Echo24.cz vysvětluje, proč tento přestup představuje poměrně velký problém.

Zhnusený novinář Kaiser: Už i úctyhodní chartisté dělají stafáž Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš
reklama

Jan Macháček, jak Kaiser připomíná, stál ještě jako mladík v opozici proti komunistickému režimu, podepsal Chartu 77 a po sametové revoluci se prakticky stal průkopníkem žurnalistiky orientované na ekonomická témata. Až potud je to v pořádku. Problém nastává, když takováto osobnost svým vstupem do Lidových novin poskytuje určitou záštitu muži, který postupně získává stále větší moc nad Českem.

Moc Andreje Babiše prý roste a jeho média - MF Dnes, Lidové noviny či Rádio Impuls - o tom neinformují. Témata spojená s Babišem jsou tabu. Svědčí o tom podle Kaisera např. přehodnocení situace na Praze 10. Než se tamní starostkou stala šéfka hnutí ANO v Praze Radmila Kleslová, psaly o problémech v této městské části noviny dost pravidelně. Po výměně stráží je ale ticho po pěšině. A to není vše.

"Dnes se pracuje na scénáři, že i kdyby třeba Babiš v příštích volbách propadl, ve vedení státu zůstane i potom. I po porážce ve volbách bude mít velké ekonomické impérium, konsolidované dnes přízní státu, bude mít řadu leníků ve státních podnicích a úřadech, bude mít noviny, rádio, časem třeba i nějakou televizi. Politici, kteří ho porazí a přijdou do vlády místo něj, budou za takového stavu puzeni se s ním vypořádávat a aranžovat i z jiných důvodů, než je rozložení sil ve sněmovně. Už dnes jde z něho strach," dodává v obavách autor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …