Žije Zeman? Fakt to není vtipné, ozvalo se z Hradu

16. 3. 2020 21:18

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček a manželka kancléře Alexandra Mynářová vyvrátili na Facebooku všechny pochyby o stavu prezidenta Miloše Zemana. „Je možné, že v některých médiích jste se o prohlášeních prezidenta republiky vůbec nedočetli – nebudu je jmenovat, ale není chyba prezidenta, když některá média svým čtenářům nezprostředkují slova optimismu, uklidnění a povzbuzení,“ napsala Mynářová. Pan prezident však podle ní i Ovčáčka plní svoji agendu, podepisuje zákony a schází se s vrchními ústavními činiteli.

Žije Zeman? Fakt to není vtipné, ozvalo se z Hradu
Foto: Screen: TN.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro TN.cz.
reklama

V poslední době se v českém veřejném prostoru někteří tázali na stav prezidenta Zemana, jelikož prý o něm nebylo dlouho slyšet. Manželka kancléře Vratislava Mynáře Alexandra Mynářová se rozzlobila nad tím, jak často čte v poslední době ironické poznámky o tom, že měl prezident Miloš Zeman zmizet z veřejného života a že se nevyjadřuje k současné situaci. To vše však v následujících řádcích popřela.

„Prezident republiky se k tématu vyjádřil poprvé 8. března (v rámci živě vysílaného projevu), následně v poměrně hojně citovaném prohlášení 12. března a 15. března prostřednictvím svého Facebooku, který najdete zde:

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23616 lidí

Dále napsala, že prezident situaci velmi intenzivně řeší, stejně tak jako jeho expertní tým, který se měl sejít naposledy 15. března za účasti ministra zdravotnictví. „Je možné, že v některých médiích jste se o prohlášeních prezidenta republiky vůbec nedočetli – nebudu je jmenovat, ale není chyba prezidenta, když některá média svým čtenářům nezprostředkují slova optimismu, uklidnění a povzbuzení,“ podotkla dále. Miloš Zeman podle Mynářové stále řeší běžnou agendu, jako je podepisování zákonů, jichž prý podepsal za minulý týden sedm, či jmenování rektorů univerzit. Sešel se však i s ombudsmanem a ústavními činiteli.

„Opětovné narážky na zdraví prezidenta, na to, zda ‚žije‘ atd., považuji v této době přinejmenším za nevtipné. Prosím, všichni se držte, opatrujte sebe i své blízké!“ zakončila příspěvek Alexandra Mynářová.

Podobný příspěvek napsal i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. „Milí přátelé,“ začal status na Facebooku. Pan prezident prý pracuje v současné době v Lánech. „V neděli jednal s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem v rámci expertního týmu. Další schůzky má na programu i tento týden. Budeme vás o nich informovat,“ ujistil veřejnost Ovčáček. „Pamatujme, že teď je třeba méně mluvit a více dělat pro druhé. Laskavě, mírně, ohleduplně a s pokorou v srdci. Společně zlé časy překonáme!“ optimisticky zakončil Jiří Ovčáček svůj příspěvek.

Fotogalerie: - Vymetený Hrad i podhradí

Všichni se bojí nákazy koronavirem. Pražský hrad u...
Areál Pražského hradu je uzavřen
Paní, co nabízela obědy u jedné z restaurací v pod...
Domy na Pohořelci
Schody z Loretánské na Úvoz
Zelepené dveře na Zámeckých schodech

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…