Žijeme ve zlomové době, míní prezident Hospodářské komory Dlouhý

11. 6. 2015 19:52

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý zavítal do čtvrtečního Interview ČT24, Hospodářská komora podle něj nehodlá vystupovat jako agresivní zastánce prolomení limitů těžby uhlí. Současně však varoval, že bez prolomení limitů bychom v Česku mohli mít problémy, a to už do patnácti let. Podle jeho slov žijeme ve zvláštní době.

Žijeme ve zlomové době, míní prezident Hospodářské komory Dlouhý
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Hned v úvodu rozebíral otázku možného prolomení těžebních limitů na severu Čech. Rozhodně by nechtěl, aby byla HK ČR vnímána jako organizace agresivně prosazující prolomení těžebních limitů. Postavil se proti zničení Horního Jiřetína. Svou roli v těchto sporech hrají jak spekulanti, tak ekologičtí aktivisté. Jde o lidi, kteří mnohdy prosazují své zájmy bez ohledu na zájmy obyvatel,“ poznamenal na adresu aktivistů Dlouhý.

Ukazuje se prý, že určitý objem těžby by mohl být pro naši ekonomiku a energetiku efektivní

Jasně také řekl, že bez prolomení limitů bychom mohli mít do patnácti let energetické problémy, ale mohlo by pomoci už prolomení limitů na dole Bílina. Teprve prolomení limitů u dolů ČSA by vedlo k bourání domů a bytů. Sám by byl pro prolomení na dole Bílina. „Ale já si myslím, že žijeme ve zlomovém období energetiky, ať už se to týká těžby uhlí i těžby ropy i těžby plynu. Proto říkám, prolomme to na Bílině, ale jinak počkejme,“ doporučoval.

Pokud by se prolamovaly limity těžby, mohlo by se o tom podle prezidenta hlasovat např. v referendu v Ústeckém kraji. Pokud už by na něj došlo, lidé by se pravděpodobně vyslovili pro prolomení, a to kvůli zaměstnanosti. „Ústecký kraj je kraj s vysokou nezaměstnaností,“ varoval. Jestliže by se zmíněné doly zavřely až za patnáct let, mohlo by to pomoci v překonání problémů s nezaměstnaností.

„Ukazuje se, že určitý objem těžby by mohl být pro naši ekonomiku a energetiku efektivní,“ podotkl. Tím vůbec nejhorším je pro českou ekonomiku nejistota. „Ať už česká vláda rozhodne jakkoliv, hlavně ať už rozhodne,“ uzavřel Dlouhý své vystoupení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…