Zimola o Babišovi: Je jako krokodýl. Nevíte, jestli ho máte polechtat po bradě, nebo majznout po palici

24.05.2018 8:40

Místopředseda ČSSD Jiří Zimola pro server Aktuálně.cz uvedl, že do ministrů nově skládané vlády mají právo mluvit prezident Miloš Zeman i komunisté. „Po referendu může část strany odejít,“ zmínil Zimola.

Zimola o Babišovi: Je jako krokodýl. Nevíte, jestli ho máte polechtat po bradě, nebo majznout po palici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Zimola v současné době bere politiku jako koníčka a chce sociální demokracii pomáhat z Lidového domu. Alespoň to tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Zároveň uvádí, že se nechce vrátit do funkce hejtmana Jihočeského kraje a nechce být ani členem nově vznikající vlády. 

Anketa

Zeman vyhlásil, že Babiše jmenuje znovu premiérem bez ohledu na výsledek referenda v ČSSD. Je to dobře?

79%
21%
hlasovalo: 10011 lidí

„Moje jediná současná pracovní pozice je vedoucí oddělení vnějších vztahů na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích, kde pro pana rektora zabezpečuji nějaké činnosti. Jsem v této pozici spokojený a snad je se mnou spokojený i pan rektor,“ zmínil Zimola. 

Od strany podle svých slov nedostává ani korunu. „Strana je ve finančních potížích a mně by nepřišlo úplně správné, abych si nechal vyplácet nějakou odměnu, jak to svého času údajně dělal bývalý předseda Bohuslav Sobotka. Nabízeli mi to, ale nepřijal jsem to,“ sdělil Zimola. 

Původní text ZDE

A proč vlastně nechce být ministrem? „Kdybych měl ČSSD zachraňovat například z pozice ministra, tak zkrátka nemáte čas, protože propadnete exekutivnímu mikromanagementu. Chci si žít svůj osobní život a to, jak ho mám uspořádaný, je naprosto moje věc. A já už jsem moc starý na to, abych se nechal manipulovat do věcí, do kterých zkrátka nechci,“ dodal s tím, že chce jezdit po krajích a setkávat se s členy. 

„Měli bychom jednat s komunisty o jejich toleranci celé vlády. Navíc komunisté avizovali, že se budou chtít ke kandidátům na ministry vyjadřovat, čili tam bude první možný střetový názor. A mně se nelíbí vyjadřování některých kolegů, kteří říkají, že nám do toho nemají komunisté co povídat,“ dodal Zimola. Podle svého názoru komunistům v tomto rozumí. „Pokud budou vládu tolerovat, tak ji tolerují s nějakými podmínkami, a tedy i s jmény ministrů,“ řekl.

„Není možné jim říkat, že nás budou tolerovat, ale k ničemu se nemůžou vyjadřovat. Teprve potom se jména vydiskutují na úrovni potenciálního předsedy vlády, kterým bude zřejmě Andrej Babiš, a on pak ponese jména prezidentovi,“ uzavřel s míněním, že situace v ČSSD by se v případě odchodu strany do opozice stejnak neuklidnila.

K rozhovoru přiložil redaktor Radek Bartoníček video, v němž Zimola přirovnal Andreje Babiše ke krokodýlovi, u kterého není jasné, jestli se při otevření „tlamy“ směje, nebo vás chce sežrat. „Zkrátka nevíte, jestli ho máte polechtat po bradě, anebo majznout po palici, protože ta spolupráce s ním není jednoduchá. Otevře tlamu, myslím ten krokodýl, a vy nevíte, jestli se na vás směje, nebo vás chce sežrat,“ dodal Zimola ve videu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo

7:47 Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo

Český prezident Miloš Zeman před pár dny při své návštěvě Srbska vyzval naši politickou scénu k disk…