Zimola prý nevěděl, kdo na schůzce se Zemanem bude. Přišla mu SMS od Haška

30.10.2013 13:29

Jihočeský hejtman Jiří Zimola je jedním z předních mužů ČSSD, kteří se po volbách sešli na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Podle něj ale ani nevěděl, kdo na schůzce vůbec bude – dokonce nevěděl, že předseda Bohuslav Sobotka nebyl pozván.

Zimola prý nevěděl, kdo na schůzce se Zemanem bude. Přišla mu SMS od Haška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jiří Zimola
reklama

„Potvrzuji, že jsem na té schůzce byl,“ zopakoval v ČT Jiří Zimola. „Na tu schůzku jsem dostal pozvání několik dnů předem od kolegy Michala Haška,“ doplnil. Místopředseda ČSSD mu prý poslal SMS zprávu, a tak ani nevěděl, kdo všechno bude v Lánech přítomen. „Já jsem nevěděl, jestli o tom předseda ví, nebo neví,“ tvrdí Zimola.

Personálie se podle něj na schůzce neřešily. „Já jsem respektoval to, že pan prezident si s některými aktéry nebo se mnou chce sednout a pohovořit,“ říká hejtman.

Když se moderátorka zeptala, zda mu nepřišlo zvláštní, že se o schůzce s nikým nebavil, rázně ji přerušil. „Nemá cenu probírat až tyhle ty detaily, protože to není důležité,“ uvedl s tím, že média se snaží ze schůzky udělat „detektivku“. Připustil však, že je to i trochu vina čtveřice sociálních demokratů, protože nejprve cestu do Lán nepotvrdili.

„Důležitější je říct, o čem ta schůzka byla,“ míní Zimola. Tématem diskuse prý bylo pouze povolební uspořádání, možnosti k sestavení vlády a podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…