Zimola se rázně zastal vyhazovaného ministra Němečka. A naznačil, že Sobotka kšeftaří

15.11.2016 9:01

Podle jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly chce premiér Bohuslav Sobotka výměnou ministrů získat podporu pražské sociální demokracie na březnovém sjezdu. Zimola to naznačil v rozhovoru, který zveřejnil server Novinky.cz.

Zimola se rázně zastal vyhazovaného ministra Němečka. A naznačil, že Sobotka kšeftaří
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Podle Zimoly je výměna ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka za ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka špatné řešení, byť na něj premiér právo má. „Ale nepředstavuji si, že Míla Ludvík, při všech jeho profesních zkušenostech a kvalitách, dokáže obrátit sestupný trend soc. dem. a přiblížit nás třicetiprocentním ziskům,“ uvedl Zimola.

Celý text je ZDE

Poukázal na to, že Němeček dokáže tvrdě oponovat Andreji Babišovi a ani na sjezdu Lékařské komory proti němu nebyly vznášeny výtky. „Něco sociální demokracii přinesl. Nemůžu se zbavit dojmu, že za jeho odvoláním je něco jiného než snaha nastartovat sociální demokracii,“ konstatoval Zimola.

Řekl také, že zná Ludvíka jako odborníka a dlouholetého ředitele nemocnice Motol. „Ale neznám ho jako člověka, který dokáže autenticky přibližovat sociálnědemokratické myšlenky. Chci věřit, že ano. To není můj útok proti Mílovi Ludvíkovi a jeho kvalitám. Jen si pokládám otázku, proč to předseda sociální demokracie udělal, nakolik to byla snaha dát novou krev do ministerstev a nakolik to byl chladný kalkul, který nyní nikdo nechápeme a který se projeví za čtyři měsíce,“ uvedl Zimola. Server upozornil, že právě v březnu má ČSSD volební sjezd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

22:58 V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

Peticí LIGY LIBE „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ se bude p…