Zjev, kariéristka z KSČ. Ať soudí leda tak kapesní krádeže, vypráskal Jan Rejžek soudkyni, která osvobodila Nagyovou

04.06.2015 12:31

Do soudkyně Heleny Králové se v dnešních Lidových novinách ostře pustil známý umělecký kritik a publicista Jan Rejžek. Vadí mu, jak Králová rozhodla v kauze bývalé vrchní šéfky premiérova kabinetu Jany Nečasové, dříve Nagyové.

Zjev, kariéristka z KSČ. Ať soudí leda tak kapesní krádeže, vypráskal Jan Rejžek soudkyni, která osvobodila Nagyovou
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek
reklama

Rozhodnutí, kterým Králová Nečasovou, ale také další osoby, které byly obžalované spolu s ní, osvobodila, označuje Rejžek jako „verdikt-neverdikt“. Soudkyni označuje slovem „zjev“ a ptá se, jak mohla v české justici vůbec zůstat. „Vychytralá kariéristka vlezla do KSČ v roce 1988 a hned po sametové revoluci z ní bystře vypadla,“ napsal Rejžek.

Soudkyni Královou označil jako osobu, která by měla maximálně soudit kapesní krádeže. Přitom se ale zapsala například tím, jak vlídně rozhodla v kauze bývalého šéfa NBÚ Tomáše Kadlece. Ten podle Rejžka beztrestně „odklonil“ od firmy Čepro při obchodu s naftou přes čtvrt miliardy korun do Švýcarska. „Králová má srdce ze zlata, nejradši ze všeho osvobozuje a nejlépe v tajuplném rozsudku, který se stydí tato plachá osoba zveřejnit,“ píše Rejžek ironicky.

A podotýká, že se mu nechce věřit „drzé pomluvě“: „Že ctihodná paní soudkyně je sběratelkou kabelek Vuitton a Jana Nečasová jí jednu střelila se slevou.“

Přesto Rejžek zůstává optimistou. Naznačuje, že je to díky tomu, že předseda světové fotbalové federace FIFA Sepp Blatter kvůli tlakům, že léta kryje korupci, odstoupil. „Paní Králová, též neváhejte,“ vyzval Rejžek závěrem zmíněnou soudkyni taktéž k rezignaci.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje uši! Maláčová je v šoku. Z vás, co chcete rozvolňovat. Za covid můžete vy všichni

18:30 Moje uši! Maláčová je v šoku. Z vás, co chcete rozvolňovat. Za covid můžete vy všichni

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v rozhovoru uvedla, že nevěří vlastním uším,…