Zjev, kariéristka z KSČ. Ať soudí leda tak kapesní krádeže, vypráskal Jan Rejžek soudkyni, která osvobodila Nagyovou

04.06.2015 12:31

Do soudkyně Heleny Králové se v dnešních Lidových novinách ostře pustil známý umělecký kritik a publicista Jan Rejžek. Vadí mu, jak Králová rozhodla v kauze bývalé vrchní šéfky premiérova kabinetu Jany Nečasové, dříve Nagyové.

Zjev, kariéristka z KSČ. Ať soudí leda tak kapesní krádeže, vypráskal Jan Rejžek soudkyni, která osvobodila Nagyovou
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek

Rozhodnutí, kterým Králová Nečasovou, ale také další osoby, které byly obžalované spolu s ní, osvobodila, označuje Rejžek jako „verdikt-neverdikt“. Soudkyni označuje slovem „zjev“ a ptá se, jak mohla v české justici vůbec zůstat. „Vychytralá kariéristka vlezla do KSČ v roce 1988 a hned po sametové revoluci z ní bystře vypadla,“ napsal Rejžek.

Soudkyni Královou označil jako osobu, která by měla maximálně soudit kapesní krádeže. Přitom se ale zapsala například tím, jak vlídně rozhodla v kauze bývalého šéfa NBÚ Tomáše Kadlece. Ten podle Rejžka beztrestně „odklonil“ od firmy Čepro při obchodu s naftou přes čtvrt miliardy korun do Švýcarska. „Králová má srdce ze zlata, nejradši ze všeho osvobozuje a nejlépe v tajuplném rozsudku, který se stydí tato plachá osoba zveřejnit,“ píše Rejžek ironicky.

A podotýká, že se mu nechce věřit „drzé pomluvě“: „Že ctihodná paní soudkyně je sběratelkou kabelek Vuitton a Jana Nečasová jí jednu střelila se slevou.“

Přesto Rejžek zůstává optimistou. Naznačuje, že je to díky tomu, že předseda světové fotbalové federace FIFA Sepp Blatter kvůli tlakům, že léta kryje korupci, odstoupil. „Paní Králová, též neváhejte,“ vyzval Rejžek závěrem zmíněnou soudkyni taktéž k rezignaci.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…