Zklamal! Radní Šarapatka se obul do režiséra Stracha. Padla jména Prchal a Ovčáček, přirovnání k rohožce

12.07.2020 8:16

Radní České televize Zdeněk Šarapatka se na svém twitterovém účtu obul do režiséra Jiřího Stracha. Je pro něj podle jeho slov zklamáním. Důvod? To, že podle Šarapatky plivl po veřejnoprávní České televizi.

Zklamal! Radní Šarapatka se obul do režiséra Stracha. Padla jména Prchal a Ovčáček, přirovnání k rohožce
Foto: Repro Youtube
Popisek: Režisér Jiří Strach
reklama

„Jiří Strach je pro mě zklamáním. Naposledy včera, kdy po vzoru Ovčáčka plivl po ČT, které vděčí za úspěch. Z docela fajn chlápka je teď Dukův Prchal. Škoda,“ napsal Zdeněk Šarapatka na svůj twitter. Rýpl si tak nejen do hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který je k České televizi často kritický, tak také do kardinála Dominika Duky a do PR experta premiéra Andreje Babiše (ANO) Marka Prchala.

Jiřího Strach je pro mě zklamáním. Naposledy včera, kdy po vzoru Ovčáčka plivl po ČT, které vděčí za úspěch. Z docela fajn chlápka je teď Dukův Prchal. Škoda. Více zde:https://t.co/cS0qa1BWOv

— zdeněk šarapatka (@zdeneksarapatka) July 11, 2020

Šarapatku podle vysvětlení na serveru Forum24.cz rozohnila skutečnost, že Strach, obdobně jako právě často Ovčáček, napsal na svůj twitter Českou televizi ve zkratce ČST (jako narážku na Československou televizi). „Režisérovo nadbíhání Hradu a označování České televize na Twitteru jako normalizační ‚ČST Praha‘ po vzoru dalšího Dukova chráněnce Ovčáčka je mravní mizérie,“ poznamenal na Forum24.cz mimo jiné Šarapatka. A poukázal také na to, že Strach radí kardinálu Dominiku Dukovi. 

„Jiří Strach se kdysi zasloužil o naše hezké večery u obrazovek České televize. Teď dělá s Dukou ‚politiku‘ a přikládá pod kotel. Z fajn chlápka se stal anděl s ďáblem v těle. Škoda,“ dodal Šarapatka.

Šarapatkův tweet nenechal Strach bez povšimnutí. „Tweet approved by PD, který zrovna seděl vedle mě. Naštěstí má generální ředitel ČT víc smyslu pro humor a ironii než někteří situace neznalí radní,“ obhajoval se následně v reakci Strach. Zkratkou PD zjevně myslí generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. 

V diskusi pak také zazněla slova jednoho z diskutujících. „Dehonestace nás věřících. To je to, k čemu zde dochází – v čele s Dukou – a živými nástroji k tomu jsou Jiří Ovčáček a Jiří Strach. A ani nemají touhu uvést něco na správnou míru, pokud se pletu – jejich mlčení zkrátka znamená souhlas,“ poznamenal uživatel. „Přesně tak to cítím,“ odvětil Šarapatka.

A ještě ostřejší byla jedna z uživatelek. „Docela překvapil. Snad na to přijde, že jim dělá rohožku,“ poznamenala. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…