Zkorumpovaná pakáž, zopakoval Babiš. Se stížnostmi na Českou televizi neuspěl

16.06.2017 17:23

Rada České televize smetla ze stolu stížnost Andrej Babiše na pořad Reportéři ČT. Šéf hnutí ANO si stěžoval na reportáž o korunových dluhopisech, které jako majitel Agrofertu vydal a posléze jako občan Babiš koupil. Reportéři zkoumali, zda měl Babiš na nákup dluhopisů celkově za miliardu a půl dost peněz. Šéf hnutí ANO se reportérům „odvděčil“ tím, že je označil za „zkorumpovanou pakáž“.

Zkorumpovaná pakáž, zopakoval Babiš. Se stížnostmi na Českou televizi neuspěl
Foto: archiv ČT
Popisek: Novinář a spisovatel Marek Wollner

Babiš si stěžoval, že proti němu pořad Reportéři ČT vede kampaň, jeho tvůrce označil za „zkorumpovanou pakáž“. Předseda Rady ČT Jan Beddář se však proti tomuto tvrzení ohradil. „Česká televize nevede žádnou kampaň proti panu Babišovi, není to žádná cílená kampaň proti jednomu člověku. Nic takového Česká televize nedělá,“ sdělil serveru Lidovky.cz.

Babiše prý výrok ani moc nepřekvapil. Poukázal na to, že členy Rady ČT volí Poslanecká sněmovna, takže slouží politikům. Jen už nedodal, že hnutí ANO má druhý nejsilnější poslanecký klub v Poslanecké sněmovně, takže také může nominovat své kandidáty a mít vliv na složení Rady ČT.

Místo toho Babiš zopakoval slova „o zkorumpované pakáži“. „Pro mě to končí a pan Wollner je pro mě zkorumpovaná pakáž. To platí, jak jsem to řekl,“ uvedl šéf ANO.

Česká televize Babiše vyzvala, ať svá tvrzení doloží, nebo ať se omluví. Dramaturg a moderátor pořadu Marek Wollner prozradil, že Babiš už obdržel od ČT předžalobní výzvu a pokud na ni nezareaguje, může dojít i na soud.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Místo odsouzení migranta, který znásilnil Češku, hon na Okamuru! Do vřavy mezi Kalouska a další vpadl Ovčáček

20:44 Místo odsouzení migranta, který znásilnil Češku, hon na Okamuru! Do vřavy mezi Kalouska a další vpadl Ovčáček

V reakci na případ, kdy byla na Litoměřicku znásilněna šestnáctiletá dívka mužem pocházejícím z Afri…