Jak již informoval server Echo24, na internetu vznikla petice pro povinné očkování vakcínami proti covidu-19 všech občanů starších dvanácti let. Za jejím vznikem stojí mikrobiolog Peter Šebo. „Už jsem nevydržel být zticha, prostě mi bouchly saze. Petici jsem začal psát, protože už mě to jako občana dožralo, jak se tady pošlapávají principy svobody, připravuje nás to o strašné peníze,“ řekl vědec v Rozstřelu.
„Menšinová skupina odmítačů očkování tak protidemokraticky blokuje návrat k normálnímu životu nás všech. Neočkovaní pacienti plnící nemocnice a jednotky intenzivní péče odčerpávají obrovské sumy ze solidárního zdravotního pojištění. Blokují zdravotnické kapacity potřebné pro poskytování péče jiným nemocným. Oddalují nutné operace trpících pacientů. Vyčerpávají zdravotnické kapacity a ohrožují jiné pacienty, chronicky nemocné a staré,“ píše ve zdůvodnění dále a v textu je také zmíněno „perverzní chápání svobody a demokracie“. Jak uvádí Echo24, dříve byl v petici i požadavek na očkování dětí od 5 do 11 let, ale ten z textu později vymizel. Jedním z prvních signatářů byl mikrobiolog Václav Hořejší.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas
Migrace
Dobrý den ! Sleduji polskou politiku. V poslední době je tam velká aféra . Německá policie vozí nelegální uprchlíky přes hranici do Polska a tam je ponechává. Nemají žádné doklady , pouze nějaké vypsané papíry. Polská policie a dokonce pohraniční straž máji asi příkaz nic nedělat. Po polských měste...
Další články z rubriky

21:40 „Vysmahne Stačilo! a je to doma.“ Fiala má prý naději sestavit i příští vládu
Na sociální síti X se začíná šířit optimističtější nálada ve prospěch vládních stran. Průzkum NMS Ma…
- 20:38 Fico poslal tvrdý vzkaz do Berlína
- 19:40 Bomba. Prý existuje tajný armádní dokument k volbám. Poslanec chce odtajnění. Už sám začal
- 20:00 Milion chvilek v akci. Korespondenční volba. Tohle chystají na podzim
- 17:31 Německý průmysl na pokraji zelené smrti? Kancléř dostal od továrníků naléhavý dopis
- 15:35 „Ruské loutky?“ Svobodní se ohradili proti urážkám Leyenové. Fialova i bruselská propaganda mluví stejným jazykem, říká Vondráček