Zle bude. Všem. Zelenskyj pohrozil novou krizí

10.05.2022 7:21 | Zprávy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v dalším ze svých projevů hlasitě bije na poplach. Politici podle něj diskutují o možných důsledcích cenové krize a hladomoru v Africe a Asii. Svět už teď stojí jen krůček od potravinové krize a zanedlouho může být opravdu zle. Zelenjskyj prohlásil, že za tuto hrozivou situaci nese plnou odpovědnost Rusko, které blokuje export zemědělské produkce z Ukrajiny.

Zle bude. Všem. Zelenskyj pohrozil novou krizí
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil ke svým spoluobčanům i ke světu. Prozradil, že vláda spolu s prezidentem během pár týdnů vyplnila druhou část dotazníku, který musí vyplnit každá země aspirující na členství v EU. Zelenskyj zdůraznil, že to, co jiným zemím trvá roky, ukrajinská vláda zvládla mnohem rychleji a pro Brusel připravila velké množství dokumentů.

O cestě Ukrajiny do EU, ale i o válce hovořil s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou i s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem.

„Dobře si uvědomují, že tato válka není jen za naši svobodu, ale také za svobodu všech Evropanů. Paní Ursula řekla, že byla ohromena rychlostí, s jakou naši vládní úředníci vyplnili dotazník. A rád jsem od ní slyšel, že naše rychlost povzbuzuje Evropskou komisi, aby jednala stejně rychle. Očekáváme, že v červnu obdržíme kladnou odpověď ohledně získání statusu kandidátské země EU pro naši zemi,“ prohlásil Zelenskyj ve svém tradičním projevu na sociální síti Facebook, který zveřejnil těsně před půlnocí na 10. května.

Evropským politikům poděkoval za to, že se chtějí podílet na obnově Ukrajiny po vítězství nad ruskými agresory.

Ale teď ještě Rusko poraženo není a jeho armáda blokuje cesty z Oděsy. I cesty po moři. A tím podle Zelenského ohrožuje nejen Ukrajinu, nýbrž celý svět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Máte v plánu důchodovou reformu této vlády zrušit?

A máte vůbec připravenou nějakou vlastní? Protože za tu dobu, co jste byli ve vládě jste se nepředvedli, ač jste to slibovali. A vůbec nebylo by efektivnější, kdybyste se na ni jako politici shodli hromadně? Proč jste teď její projednávání bojkotovali, pokud vím, tak snad jako jediní. Nebo to máme č...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zatčení Konečné v živém vysílání? Holec nemá dobré zprávy

21:05 Zatčení Konečné v živém vysílání? Holec nemá dobré zprávy

Prezident Petr Pavel nejdřív propagoval komunismus, teď podepsal zákon proti propagaci komunismu. Po…