Zlín po několika letech opět vyvěsí tibetskou vlajku

9. 2. 2019 6:38

Krajské město Zlín po několika letech opět vyvěsí tibetskou vlajku. Připojí se tak ke světové kampani Vlajka pro Tibet, která vznikla v polovině devadesátých let a chce poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. O vyvěšení vlajky již rozhodly také některé další radnice ve Zlínském kraji, zjistila ČTK.

Zlín po několika letech opět vyvěsí tibetskou vlajku
Foto: Kovalčík
Popisek: Seskupení zahrad kolem baťovských domků
reklama

Zlínská radnice podporuje kampaň dlouhodobě, v posledních letech ale vlajku nevyvěšovala. „S ohledem a úctou k dalším zemím, ve kterých k porušování lidských práv dochází. Na tomto postoji se nic nemění. Změnou je to, že letos tibetskou vlajku opět vyvěsíme. Současné vedení města se tak rozhodlo na základě výzvy spolku Lungta, který tuto iniciativu pořádá,“ uvedl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. Koalici ve městě tvoří ve volbách vítězné hnutí ANO, STAN, lidovci, ODS a Piráti.

Kampaň Vlajka po Tibet se koná vždy 10. března, v den, kdy začalo v roce 1959 povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Česko se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy vlajku vyvěsily první čtyři radnice.

Ve Zlínském kraji se ke kampani letos připojí například Vizovice či Otrokovice na Zlínsku. Vlajka bude vlát také na radnici ve Vsetíně. Kampaň dlouhodobě podporuje i Uherský Brod. Například v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku budou o vyvěšení vlajky rozhodovat zastupitelé 19. února. Ve městě však tradičně vlajku vyvěšuje tamní městská knihovna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…