Zločinec! Miroslav Kalousek se opravdu naštval

26.11.2018 10:12

Páteční účast někdejšího šéfa StB Alojze Lorence na setkání se studenty na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy rozhorlila mnohé, mimo jiné i předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Lorenc se na fakultě utkal v debatě o listopadu 1989 s dnešním veřejnoprávním reportérem Markem Wollnerem.

Zločinec! Miroslav Kalousek se opravdu naštval
Foto: Kalousek
Popisek: Miroslav Kalousek na tiskovém brífinku před schůzí sněmovny
reklama

Zejména pro Wollnera bylo setkání velmi trpké a většinu času dával najevo, že by Lorenc neměl být na takové akce vůbec zván, protože byl šéfem „mlátičkové mašinerie“, a ptal se, kde je policie, která by Lorence „sebrala“.

Anketa

Která strana izraelsko-palestinského konfliktu má větší díl vašich sympatií?

86%
hlasovalo: 9883 lidí

„Vážená Univerzito Karlova, myslíte si, že by na berlínské nebo vídeňské univerzitě mohl v 70. letech debatovat nacistický válečný zločinec? Přispíváte k zamlžování minulosti a relativizaci hodnot, o kterou dnes a denně usilují ‚nové pořádky‘,“ podotkl k tomu na Twitteru předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„V Německu byl bývalý člen NSDAP a vysoce postavený úředník ministerstva propagandy třetí říše kancléřem už v 60. letech, k nějakému vystoupení na univerzitě klidně v té době dojít mohlo,“ reagoval na Kalouska jeden z uživatelů sociální sítě.

„A. Lorenz ale nebyl jenom prominentním členem KSČ. Těch jsou na univerzitách dodnes zástupy. On byl velitelem komunistického gestapa. Jako by debatoval SS-Gruppenführer Heinrich Müller,“ odvětil Kalousek.

Debata na téma listopad 1989 se konala na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, pořádal ji Institut komunikačních studií a žurnalistiky. Hosty byli historik Michal Macháček, autor oceňované monografie Gustáva Husáka a expert na období normalizace, dále pak tehdejší vyučující Barbora Osvaldová a tehdejší student žurnalistiky Marek Wollner, dnes hlavní tvář investigativních reportáží ČT. Posledním hostem byl pak právě zmiňovaný Alojz Lorenc, který byl v roce 1989 šéfem tajné služby StB a první náměstek ministra vnitra.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

6:21 „Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

Imunolog Václav Hořejší patřil při pandemii covidu-19 k těm, kdo se v médiích vyjadřovali poměrně ča…