Zmatený Jiří X. Doležal. Bojí se islamistů i Okamury a neví, co s tím

25.04.2019 16:12

Publicista Jiří X. Doležal se cítí poněkud zmateně. Přemýšlí, jak se na jedné straně může bát islámského radikalismu, ale současně odsuzovat Tomia Okamuru a ještě důrazněji hlásit do světa, že útočit na jiné lidi se prostě nemá, ať už se jmenují Dominik Feri (TOP 09) nebo třeba Anička Nováková. Zdá se mu to normální, ale řadě lidí ne. A Doležal by rád věděl proč. Na sociální síti Facebook se dočkal odpovědi.

Zmatený Jiří X. Doležal. Bojí se islamistů i Okamury a neví, co s tím
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Jiří X. Doležal, neformálně označovaný zkratkou JXD, je český novinář, jeden z nejznámějších zastánců legalizace užívání marihuany

„Přátelé, bublino moje sociální, potřebuji ukotvení: Je opravdu tak těžko pochopitelné, že mám ZÁROVEŇ strach z islamistů a okamurovců, a ZÁROVEŇ odsuzuji fyzické násilí i protestuji proti odzbrojování občanů? Anebo jsou ty desítky lidí, co mi nadávají po článcích ‚pro Feriho‘ a ‚proti zákazu nožů‘ jenom extrémně hloupí?“ otázal se.

Aktivista Jakub Pitron Doležalovi napsal, že se nebál vyjadřovat své názory v minulosti a neměl by si z toho těžkou hlavou dělat ani dnes. „Jiří, od jaké doby řešíte, co si o vás kdo myslí? Prezentujete své názory, tak, jak jste to dělal vždycky. Jste provokativní, jste X a tak je to naprosto v pořádku. Držím vám palce do dalších let,“ popřál publicistovi.

Podnikatel Jan Čížek z hnutí Svoboda a přímá demokracie poslal Doležala za psychiatrem Ivanem Davidem, prý by mu možná pomohl. Bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD je lídrem kandidátky SPD do květnových voleb do Evropského parlamentu. V debatě lídrů politických stran na serveru TN.cz však nevystupoval David, ale Jan Hrnčíř (SPD).

V diskusi také zaznělo, že chyba může být v tom, že se ve veřejném prostoru šíří spekulace o rasisticky motivovaném útoku na poslance nožem. Jenže pak se může ukázat, že šlo jen o útok dvou opilců. Bez rasistického pozadí a především bez nože. Ale první příběh už si žije vlastním životem.

Brněnský právník Tomáš Tyl v reakci na Doležalův status zavzpomínal na film Forrest Gump. „No tak, nevím... Den první – vidíte nože, den druhý – proříznutá karotida... A kdo Vám říká, že jste se netrefil, tak je extrémně hloupý?! Mám citovat Fotesta Gumpa nebo si to střihnete sám? A ne, nemyslím bonboniéru!“ podotkl.

Jedna z diskutujících dam Doležalovi sdělila, že by měl být objektivní. Novinář bleskově zareagoval a doporučil paní, aby se sama poranila a pak dala na sociální síť selfie.

Řada debatujících Doležalovi sdělila, že se dívají na svět podobně jako on a nevidí v tom problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Západ? Čaputová? Tereza Spencerová se omlouvá přátelům, ale nemůže jinak. „U blbejch,“ dodává

8:14 Západ? Čaputová? Tereza Spencerová se omlouvá přátelům, ale nemůže jinak. „U blbejch,“ dodává

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Snažím se na Blízkém východě vysvětlovat a obhajovat západní politik…