Změní vás proti vaší vůli. Jak komunisté. Křeček, Drulák a jiní odhalili zlo dneška

21.03.2023 18:38 | Reportáž

„Kontrolu nad lidskými právy přebírají neziskové organizace,“ varoval ombudsman Stanislav Křeček před stovkami lidí v zaplněném sále Otakara Motejla v Brně, kde se v pondělí večer hovořilo o lidských právech. „Dnes jsou lidská práva definována většinou různými aktivisty, kteří hájí utopie, utopie multikulturalismu, bezuhlíkové společnosti či nejrůznější společenské menšiny,“ uvedl profesor, politolog Petr Drulák. Několikahodinová konference měla řadu hostů včetně advokáta, předsedy brněnské Trikolory Zdeňka Koudelky: „Není nic horšího než snaživý úderník v taláru, který chce vynutit své vidění dobra.“

Změní vás proti vaší vůli. Jak komunisté. Křeček, Drulák a jiní odhalili zlo dneška
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ombudsman Stanislav Křeček hovoří na konferenci Lidská práva zprava i zleva v Brně

Mikrofonu se nejdřív chopil profesor, politolog, předseda spolku Svatopluk Petr Drulák, který upozornil, že konference se koná za podpory veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. „Bez ohledu, kde se narodíte, kdy se narodíte, máte stejná vrozená práva všude na světě. Dnes se dá o lidských právech ve slušné společnosti diskutovat pouze v tom smyslu, jak je chránit a jak je rozšiřovat. Nicméně často zapomínáme, že evropské pojetí svobody tak, jak se vyvíjelo po staletí, se formovalo zcela nezávisle, ve sporech mezi šlechtou a církví, městských práv atd. Byla to až liberální teorie, která koncem 18. století nahradila pojetí svobod pojmem lidských práv,“ uvedl na začátek Drulák, který první panel konference s názvem Lidská práva zprava i zleva moderoval. 

Svobody byly odvozovány z politického celku. Práva byla odvozená od politické dohody. Liberální teorie postavila na první místo jednotlivce. Nadčasová garance je ale zdánlivá. „Co dnes zažíváme v debatách, je další posun. Dnes jsou lidská práva definována většinou různými aktivisty, kteří hájí utopie, utopie multikulturalismu, bezuhlíkové společnosti nebo společnosti s uhlíkovou neutralitou či nejrůznější společenské menšiny. Dnes jsou lidská práva považována za něco, co souvisí pouze s menšinami. Když někdo upozorní na to, že by chtěl hájit práva většiny, tito aktivisté to považují za něco nepřístojného,“ popsal profesor.

Profesor Petr Drulák na konferenci Lidská práva zprava i zleva. Foto: Daniela Černá

Ombudsman: Bez sociálních práv nebudou ani lidská práva

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Koudelka, Drulák a spol. mají pravdu., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemolik , 21.03.2023 19:45:42
Ovšem pravda je vydávána za dezinformaci.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…