Známé osobnosti k rozhodnutí Řecka. V tomto článku létají k Aténám zlá slova

07.07.2015 13:40 | Zprávy

Řecké ne v referendu ohledně přijetí podmínek věřitelů vzbudilo samozřejmě i negativní ohlasy. Slova Michala Horáčka, Martina Schmarcze, Markéty Šichtařové a Jakuba Jandy by si Řekové za rámeček určitě nedali.

Známé osobnosti k rozhodnutí Řecka. V tomto článku létají k Aténám zlá slova
Foto: pixabay.com
Popisek: Řecká krize - ilustrační foto

„Nebudu předstírat, že jsem odborníkem na řecké záležitosti. Jedno se mi ale jeví jako zřejmé: V referendu volilo mnoho Řeků ‚Ne podmínkám věřitelů‘ proto, že takové Ne emotivně spojilo s ‚hrdostí‘ a ‚důstojností‘. Mnozí se v tom smyslu vyjádřili naprosto explicitně. Ale co je tak hrdého na tom, nedostát svým svobodně přijatým závazkům? Co důstojného je na nedodržení vlastních slibů? Za hrdé považuji, a tak mě to doma od mala učili, dluhy (ať finanční nebo jiné) prostě zaplatit,“ napsal na svém facebookovém profilu k výsledkům řeckého referenda textař a skladatel Michal Horáček s tím, že to, co si Řekové vybrali, může a bude mít všelijaké následky. 

„Ale pro mě to něco znamená už teď: Zvolili si nedůstojnost, holou hanbu,“ uvedl Horáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Michal Zuna byl položen dotaz

Odvolatelnost politiků

Nemyslíte, že je výzva k rezignaci Turka naivní? Že to udělá, když stále chce být ministr? Nemyslíte, že by řešením nejen v tomto případě byla možnost, aby voliči mohli politiky nejen volit, ale také případně odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč nás Babiš obhájí ve světě. Ivan Hoffman mnohé nepotěší

13:05 Proč nás Babiš obhájí ve světě. Ivan Hoffman mnohé nepotěší

POHLED IVANA HOFFMANA Světové velmoci řídí lidé jako obchodník Donald Trump, finančník Friedrich Mer…