Známý ekonom Mejstřík zemřel. Přitížil mu covid

07.01.2021 17:25

Ekonom Michal Mejstřík zemřel. Podlehl komplikacím spojeným s onemocněním covid-19. Píše to server iDnes.cz. 68letý profesor Univerzity Karlovy působil mimo jiné na Fakultě sociálních věd. Byl také členem skupiny KoroNERV-20.

Známý ekonom Mejstřík zemřel. Přitížil mu covid
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Mejstřík, ekonom, Institut ekonomických studií FSV UK

Mejstřík se mimo jiné také podílel na založení Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI). Vybudoval z něj prestižní ekonomické pracoviště. To se opakovaně umísťuje v první stovce nejlepších světových škol zaměřených na ekonomii či finance. Mimo jiné zde také přednášel kurzy zaměřené na bankovnictví, finance a finanční trhy. 

Pro server iDnes.cz na něj vzpomínal člen bankovní rady ČNB Aleš Michl. Podle jeho slov to byl výborný člověk. „Přispěl k lepšímu vnímání institucionální ekonomiky. Veřejnosti přiblížil, jak lépe a efektivněji může fungovat stát,“ zmínil.

Další z ekonomů, Lukáš Kovanda, pak na něj vzpomněl jako na osobnost, jež dokázala jedinečným způsobem snoubit svět akademické ekonomie. 

„Jsou zprávy, kterým člověk odmítá uvěřit. Jednou z nich je úmrtí ctěného kolegy z FSV UK, ekonoma, přítele prof. Michala Mejstříka. Čest jeho památce,“ napsal na svůj twitter moderátor Václav Moravec.

Během pandemie covidu-19 pak Mejstřík zastával funkci člena Ekonomického poradního týmu Ústředního krizového štábu. Byl také honorárním konzulem Jižní Koreje. Celkem publikoval přes 150 odborných knih, nejčastěji zaměřených na bankovnictví, privatizace či restrukturalizace. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…