Známý podnikatel: Kdo nemá peníze na tři měsíce, ať nepodniká

21.05.2020 10:49

Podle průzkumu veřejného mínění českým občanům ČR vadila mnohem víc zavřená kadeřnictví než zavírání hranic. Co si o situaci holičů a podnikatelů obecně myslí první známý český barber Petr Kožíšek? Zdá se, že ho koronavirus vůbec nevyvádí z míry. ,,Osobně si myslím, že tahle epidemie náš obor částečně pročistí,“ říká holič pro Reflex a dodává: „Barbershop je dnes na každém rohu a ve výsledku dělá barbera každý, kdo si na ruku nechá vytetovat břitvu“.

Známý podnikatel: Kdo nemá peníze na tři měsíce, ať nepodniká
Foto: ilustrační foto
Popisek: Kadeřnictví
reklama

Tomáš Kožíšek provozuje tři prestižní barbershopy, dva v centru Prahy a jeden na Smíchově. Jeho rukama prošla spousta vysoce postavených hlav, včetně kuvajtského šejka a Václava Klause. Jak se vyrovnává se současnou nelehkou situací v souvislosti s koronakrizí? Jeho názor je nekompromisní, říká: „Podle mého nemá stát pomáhat podnikatelům, ale lidem, kteří umírají hlady.“

Anketa

Schvalujete práci Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 19891 lidí

„Podnikatel, který nemá finanční rezervy minimálně na tři měsíce, by vůbec neměl podnikat,“ prohlašuje kategoricky i v okamžiku, kdy ho celá karanténa vyšla na jeden a čtvrt milionu korun. Strach o budoucnost  se ale projevuje i u něj. „Obavám se, že spousta lidí přišla v souvislosti s koronavirem o práci a teď budou muset šetřit.“

I on je, během své práce, vyzbrojen ochranným štítem a rouškou, tyto opatření však považuje za nesmyslná. ,,Je to blbost - jako všechno, co vymyslí nějaký úředník od stolu,“ prohlásil.

Ve svých podnicích nabízí klientům zážitek klasického anglického barbershopu, tedy žádné rychlé laciné ostříhání. V závěru rozhovoru stačil ještě s úsměvem zavzpomínat na svá učňovská léta: „Stačilo prakticky před jakoukoliv holkou říct, že se učím na kadeřníka a hned chtěla ostříhat - a to se nedá dělat na ulici, k tomu je třeba zajít někam domů,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…