Žoldáci! Komu budete sloužit? Vyhrocený komentář ohledně armády a Německa

02.01.2019 8:52

Analytik Jaroslav Štefec se ve svém komentáři na facebookovém profilu zamyslel nad tím, co se stane z Čechů sloužících v německé armádě. Podle něj to budou jen prachsprostí žoldáci, placení cizím státem, skládající mu přísahu věrnosti. „Komu budou tito ‚Češi‘ sloužit v případě krize v Evropě? Své vlasti, nebo Německu?“ zeptal se Štefec.

Žoldáci! Komu budete sloužit? Vyhrocený komentář ohledně armády a Německa
Foto: Facebook
Popisek: Jaroslav Štefec

„Nenechte se mýlit slovy, že se hledají ‚především IT specialisté‘. Ti jsou dobře placeni i v ČR. Čekám, kdy vstup do Bundeswehru napadne první vojáky, propuštěné z AČR. S mizernou perspektivou hledání seriózního zaměstnání. Jestli už je to nenapadlo, pokud je pravda, co se proslýchá,“ podotkl Štefec. 

Fotogalerie: - To byl rok 2018

Novoroční přípitek kandidáta na prezidenta Pavla F...
Několik známých tváří sociálních demokratů založil...
Premiér Andrej Babiš na první oficiální návštěvě S...
Debata žen prezidentských kandidátů 5. 1. 2018 v p...
Briefing lékařského konzilia prezidenta republiky ...
Schůze sněmovny s projevem prezidenta Miloše Zeman...

Anketa

Kdo pronesl nejlepší vánoční/novoroční projev?

80%
7%
hlasovalo: 12980 lidí

„Zásadní je, že Němci nejsou spojenci Čechů a nikdy v historii jimi nebyli. Z německého území do zemí Koruny české vždy přicházel jenom nepřítel, přinášející válku a smrt. A také vykořisťování a bezuzdné plenění. Tato historická zkušenost, kterou se ‚kdosi‘ snaží intenzivně vymazat nejen z paměti českého národa, ale i z paměti mnoha dalších národů Evropy, je ‚mladá‘ více než 1000 let. Těch pár posledních roků míru po WWII je jako když plivne na Macháčkův palouk, jak říkal můj děda,“ dodal Štefec. 

„Němci se nezmění. Už nyní se snaží šéfovat celé EU. To není propaganda, ale život. Stejně jako bude živo to, že dost občanů ČR bude ochotno za žold třikrát převyšující plat v AČR zapřít své kořeny a sloužit pod přísahou cizímu státu. A v případě potřeby za něj a jeho zájmy položit i život. Je to téma etické i sociální. Nejvíce však bezpečnostní. Jak dlouho bude ještě Německo ‚spojencem‘? A co nás vlastně kromě Severoatlantické smlouvy s Německem spojuje? Tedy kromě toho, že plně ovládá naši ekonomiku?“ ptá se závěrem Štefec. 

Celý komentář Jaroslava Štefce: 

Co se stane z Čechů, sloužících v německé armádě? Jen prachsprostí žoldáci, placení cizím státem a skládající mu přísahu věrnosti. Komu budou tito "Češi" sloužit v případě krize v Evropě? Své vlasti, nebo Německu?

Nenechte se mýlit slovy, že se hledají "především IT specialisté". Ti jsou dobře placeni i v ČR. Čekám, kdy vstup do Bundeswehru napadne první vojáky, propuštěné z AČR. S mizernou perspektivou hledání seriózního zaměstnání. Jestli už je to nenapadlo, pokud je pravda, co se proslýchá.

Zásadní je, že Němci NEJSOU spojenci Čechů a nikdy v historii jimi nebyli. Z německého území do Zemí koruny české vždy přicházel jenom nepřítel, přinášející válku a smrt. A také vykořisťování a bezuzdé plenění.

Tato historická zkušenost, kterou se "kdosi" snaží intenzivně vymazat nejen z paměti českého národa, ale i z paměti mnoha dalších národů Evropy, je "mladá" více než 1000 let. Těch pár posledních roků míru po WWII je jako když plivne na Macháčkův palouk, jak říkal můj děda.

Němci se nezmění. Už nyní se snaží šéfovat celé EU. To není propaganda, ale život. Stejně jako bude život to, že dost občanů ČR bude ochotno za žold třikrát převyšující plat v AČR zapřít své kořeny a sloužit pod přísahou cizímu státu. A v případě potřeby za něj a jeho zájmy položit i život.

Je to téma etické i sociální. Nejvíce však bezpečnostní. Jak dlouho bude ještě Německo "spojencem"? A co nás vlastně, kromě Severoatlantické smlouvy, s Německem spojuje? Tedy kromě toho, že plně ovládá naši ekonomiku?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

19:21 Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

Policie vyhlásila pátrání po údajně šestnáctiletém mladíkovi Rasollu Mohammadovi s informací, že můž…