Zpátky už se nevrátíme, říká Danuše Nerudová. Rusko je ztracené

13.07.2022 15:15 | Ze sítí

Ekonomka a kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová tvrdí, že ať už bude pokračování konfliktu na Ukrajině z vojenského hlediska jakékoliv, z ekonomické perspektivy je jasné, že se stav nikdy nevrátí do doby před zahájením ruské invaze.

Zpátky už se nevrátíme, říká Danuše Nerudová. Rusko je ztracené
Foto: Archiv Danuše Nerudové
Popisek: Danuše Nerudová, bývalá rektorka Mendelovy univerzity

Nerudová na svém twitteru sdílela článek serveru Seznam zprávy, podle nějž jsou ve válce na Ukrajině možné tři scénáře. Buď Rusko ovládne ještě o něco větší území, než jakým teď disponuje, nebo se Ukrajině podaří část území dobýt zpět. Nejpravděpodobnější je ale varianta, že se obě strany zaseknou na současných pozicích a průlomu už nedosáhne žádná z nich, jak tvrdí američtí vojenští analytici.

Z ekonomického hlediska mají podle Nerudové všechny scénáře stejný konec. „Ani v jednom z nich nedojde k ukončení sankcí a k návratu k běžným obchodním vztahům s Ruskem. Měli bychom to říkat nahlas. Návrat ke stavu před ruskou agresí je velice nepravděpodobný,“ má jasno Nerudová.

„A podnikatelský sektor s tím už počítá. Zkrátily se dodavatelsko-odběratelské řetězce, firmy drží větší zásoby a hledají alternativní dodavatele,“ dodává ekonomka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

Bc. Jaroslav Bašta byl položen dotaz

jednání s Ruskem

Pokoušeli se o to mnozí, i mnohem významnější lidé. Proč myslíte, že by se vám jednat s Ruskem podařilo? O čem? Věříte mu? Podívejte na Zemana. Teď Putinovi do poslední chvíle taky věřil a teď už je tu skoro rok válka. Nemyslíte, že nebýt Ruska, žijeme si docela dobře?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková odhaluje: Pokrytec Fischer! Žádná kotelna za komunistů. Škola ve Švýcarsku, výjezdy na Západ...

22:40 Bobošíková odhaluje: Pokrytec Fischer! Žádná kotelna za komunistů. Škola ve Švýcarsku, výjezdy na Západ...

Na prezidentského kandidáta Pavla Fischera, který říká, že „žil za komunismu s rodinou v podzemí“, s…