Zrádce národa, lihový dědek. Nálož prezidentovi na Facebooku mnohonásobného šéfredaktora

23.11.2014 16:15

Někdejší šéfredaktor časopisu Reflex a mnoha českých deníků Pavel Šafr se na sociální síti Facebook ostře vypořádal s prezidentem Milošem Zemanem. Podle novinářova názoru současná hlava státu zrazuje národní zájmy a fakticky pracuje ve prospěch cizí moci. Prý se to dělo už za Zemanova předchůdce Václava Klause, ale teď je to přímočařejší.

Zrádce národa, lihový dědek. Nálož prezidentovi na Facebooku mnohonásobného šéfredaktora
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Pavel Šafr patří k dlouhodobým kritikům prezidenta Miloše Zemana. Soustavně vyjadřuje názor, že Zeman není právě tou nejlepší hlavou státu, spíše naopak. Došel dokonce k názoru, že se Zeman v podstatě dopouští zrady.

"Pražský hrad je v moci cizí mocnosti. Myslím to doslova. Byl již dříve, ale ne tak zřetelně a tak přímočaře, jako nyní. Toto starodávné a slavné místo je okupováno nepřátelskou silou. Je lhostejné, jakou formou je český prezident zavázán cizímu státu. Podstatné je, že pracuje v cizích službách a mimo rámec našich spojeneckých vazeb. To, co provozuje, je docela obyčejná zrada národních i státních zájmů," napsal Šafr.

Svým příspěvkem ale novinář vyvolal poměrně vášnivou diskusi, která se rozvinula pod statusem. Jeden z diskutujících Zemana označil za "lihového dědka", další oponoval, že první český prezident Václav Havel se přikláněl k zájmům USA, Zeman zase k ruským. Je to v podstatě jedno, protože tak jako tak jsme prý jen kolonie. Šafr si také mohl přečíst nařčení, že jen šíří poplašné zprávy. V debatě však zazněl i názor, že v Česku nerozhodují ani američtí ani ruští špioni, nýbrž čeští voliči. Někomu se to možná nelíbí, ale prý je to tak.

Co přesně napsal Pavel Šafr na Facebook:

Pražský hrad je v moci cizí mocnosti. Myslím to doslova. Byl již dříve, ale ne tak zřetelně a tak přímočaře, jako nyní. Toto starodávné a slavné místo je okupováno nepřátelskou silou. Je lhostejné, jakou formou je český prezident zavázán cizímu státu. Podstatné je, že pracuje v cizích službách a mimo rámec našich spojeneckých vazeb. To, co provozuje, je docela obyčejná zrada národních i státních zájmů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…