Zrádci Romů! Kdo tam bude hrát, ať nemůže s*át! Romský hněv proti TV Prima

30.06.2020 11:17

Otázka, jak mají být v seriálech zobrazovány menšiny, už dorazila i do Čech. Na to, jak jsou zobrazováni Romové, si stěžuje facebooková stránka Romové České republiky volí. A vyzývá, aby Romové zachovávali svou hrdost a nehráli v seriálu Policie v akci. „U nás stačí mrzký mini-honorář, pár špinavých stovek a Rom ztratí ROMIPEN a bude ze sebe klidně dělat socku nebo degeše a ještě si o sobě bude myslet že je hvězda, přitom zostudí svou matku i otce, svoji rodinu a všechny Romy,“ stěžuje si provozovatel profilu. Kdo se upíše Primě, je prý "zrádcem Romů".

Zrádci Romů! Kdo tam bude hrát, ať nemůže s*át! Romský hněv proti TV Prima
Foto: Vít Hassan
Popisek: Protestní pochod: Stop pogromům proti Romům na Ukrajině, stop diskriminaci a rasismu v Evropě

V USA smrt George Floyda rozpoutala debatu, zda je vhodné vysílat seriály a filmy „oslavující“ práci policistů. A tématicky podobná debata možná čeká i Česko. TV Prima vysílá již od roku 2017 sérii příběhů z každodenní policejní praxe nazvanou Policie v akci. A nyní se proti tomuto pořadu bouří romská menšina.

Anketa

Chtěli byste, aby se EU změnila ve federaci států?

5%
95%
hlasovalo: 13218 lidí

K bojkotu pořadu vyzývá facebooková stránka „Romové České republiky volí“. Jejího provozovatele pořad nedávno znechutil. „Úplně jsem se zhrozil. Ten pořad jsem viděl asi jen dvakrát a pokaždé tam jsou Romové vyobrazeni jako ta největší zvěř, kradou mobilní telefony, přepadávají s noži ženu, atd.“ míní provozovatel.

„Abyste rozuměli, já nepochybuji, že se takové věci dějí, skoro ve všech případech to mají na svědomí romští feťáci závislí na drogách, na které my ostatní Romové nejsme samozřejmě pyšní! ALE, je tu to ale! Jaký ten pořad má smysl? Vyvolávat ještě větší nevraživost u majority? Ono je málo feťáků, vrahů a pedofilů u majority, aby si je ukazovali?“ ptá se.

Podle něj je jasné, jaký má pořad účel, a to prý majoritu utvrzovat v názoru, že Romové jsou kriminálníci. „Prima má sledovanost. Vůbec nemyslí na to, jakou nenávist u některých bezmozků a rasistů přiživují. Nenávist tak velkou, že občas ti ubožáci pak vezmou zápalnou láhev a jdou zapálit romské obydlí! Pro příklady nemusíme chodit daleko,“ varuje dotyčný provozovatel.

Dodal, že slyšel, jak se Vietnamci nechtěli podílet na pokračování akční série Rambo, kde se druhý díl odehrával ve Vietnamu. A navrhl něco podobného. „U nás stačí mrzký mini-honorář, pár špinavých stovek a Rom ztratí ROMIPEN a bude ze sebe klidně dělat socku nebo degeše a ještě si o sobě bude myslet, že je hvězda, přitom zostudí svou matku i otce, svojí rodinu a všechny Romy,“ stěžuje si.

A ptá se v kapitálkách: „NEMÁTE HRDOST?“

„VYHLAŠUJI BOJKOT! KAŽDÝ DALŠÍ ROM, KTERÝ SE UPÍŠE PRIMĚ DO TOHOTO POŘADU, AŤ JE PROHLÁŠEN ZRÁDCEM ROMŮ A PROKLET DO PÁTÉHO KOLENA! ÁMEN! (PROKLÍNÁNÍ BERTE SPORTOVNĚ) KDO TAM BUDE HRÁT, ABY NEMOHL SRÁT!“ proklíná potenciální herce v seriálu.

Od ostatních fanoušků stránky se dočkal podpory. „Oni ty média už mají zakořeněné, že jedině Romové jsou jako ty zlý, ale na svoji rasu feťácků se nedívají a co oni dělají, sám feťák bezdomovec atd. ale to je v pořádku. Spravodlivosť tu nebyla, ani nebude,“ mínil Dezider Džobák.

„Pravda, souhlasím, oni to dělají schválně, média, aby byl Rom tím nejhorším člověkem v očích majoritní společnosti, ale na sebe nepoukazuji, že vraždí, znásilňují, kradou, válčí, lžou, a tak to je ok?“ ptal se Zdeněk Kováč. Tématu se věnovala i stránka Romea.cz.

Není od věci podotknout, že pořad Policie v akci se na Česko-Slovenské filmové databázi netěší dobrému hodnocení, má pouhých 15%.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…