Žumpa a lži? Tomáš Klus v akci s Wollnerem z ČT

24.11.2020 13:21

Zpěvák Tomáš Klus na svém facebooku vyjádřil podporu novinářům, kteří požadují omluvu po premiérovi Andreji Babišovi za jeho nedávné výroky. Babiš označil Deník Referendum jako novinářskou žumpu, která lže a lhala i v minulosti. „Chraňme novináře, neboť jejich svoboda je naší svobodou!“ reaguje Klus s tím, že takové slovní útoky na novináře jsou příčinou rozpolcenosti společnosti.

Žumpa a lži? Tomáš Klus v akci s Wollnerem z ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Písničkář Tomáš Klus
reklama

Babiš zaútočil na Deník Referendum v rámci pravidelných poslaneckých interpelací, kdy prohlásil, že „Deník Referendum, to je snad ta nejhorší žumpa novinářská, co tady je, která zase lže, tak jako v minulosti lhala“. To kvůli článku vyšetřování příčin otravy řeky Bečvy kyanidem a možného zapojení firmy Deza Babišova holdingu Agrofert.

Anketa

Získají koalice ODS/KDU-ČSL/TOP 09 a Piráti/STAN ve volbách sněmovní většinu?

13%
87%
hlasovalo: 12911 lidí

Proti Babišovým slovům se ohradila řada novinářů, která společně přišla s otevřeným dopisem, požadujícím omluvu. „Tento výrok není možné nechat bez reakce a přiměřeného protestu. Proto jsme se jako novináři a vedoucí českých redakcí rozhodli vyjádřit náš principiální nesouhlas s urážením našich kolegů,“ psali novináři.

„Podle našeho mínění se jedná o skandální výrok, který poškozuje novinářskou profesi jako takovou a je naprosto nepřijatelný od nejvyššího představitele exekutivní moci. Proto Vás vyzýváme, abyste se za svá slova bezvýhradně omluvil,“ stálo v textu, pod který byl mimo jiné podepsaný šéfredaktor deníku Echo 24 Dalibor Balšínek, komentátor deníku Hospodářské noviny Petr Honzejk, šéfredaktor serveru Seznam Zprávy Jiří Kubík nebo šéfredaktor aktuální publicistiky ČT Marek Wollner.

Podporu zmíněnému dopisu nyní na facebooku vyjádřil Tomáš Klus. „Novináři potřebují naši pomoc, naší pomocí je pozornost a onou pozorností lze prohlédnout, kdo lže a proč. Tyhle útoky bez důkazů, tahle rétorika; to je příčina chaosu a rozpolcenosti naší společnosti. Chraňme novináře, neboť jejich svoboda je naší svobodou!“ apeluje Klus.

Podle Kluse je potřeba držet si morální zásady a chtít morální chování po politicích, kteří jsou naším odrazem ve světě. A my přece nejsme takové zbabělé sušinky, co se bojí konfrontace s fakty, my přece neplivem, když dojdou argumenty..!?“ píše Klus.

„Vážení novinaři, spojení napříč názorovým spektrem, máte mou pozornost, mou plnou podporu!“ dodává zpěvák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…