Zvládnu obojí, věří trenér Sáblíkové Novák, který chce vstoupit do Senátu

14.09.2018 13:37

Rychlobruslařský trenér Petr Novák chce pokračovat v trenérské činnosti i v případě, že by se stal senátorem. Kandiduje jako nezávislý za hnutí ANO 2011 v okrsku Chrudim. Obě činnosti se dají skloubit, řekl ČTK.

Zvládnu obojí, věří trenér Sáblíkové Novák, který chce vstoupit do Senátu
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Jeden z vchodů do Senátu

„Já jsem si vědom, že budu muset práci rozdělit, ale tým rychlobruslení už je tak zaběhlý, že třeba ze čtrnácti dnů stačí, když tam budu pět dní, abych opravil to, co bude potřeba. Oni vědí, co mají trénovat, a budou tam další trenéři," uvedl Novák. Podle něj nebude problémem, pokud bude v Evropě, aby přijel na schůzi Senátu. Věří, že by se mu podařilo za rok chybět jen jednou.

Novák je trenérem například rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Další z jeho svěřenkyň, bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu Karolína Erbanová nedávno ukončila v 25 letech sportovní kariéru. Jako hlavní důvod uvedla chování reprezentačního trenéra Nováka. Ten se proti její kritice ohradil a uvedl, že jej slova rychlobruslařky, kterou do roku 2014 trénoval, překvapila. „Dopad toho sporu na kampaň zatím nepozoruji. Lidé, pokud se o tom chtějí bavit, mi říkají, že beze mne by tu rychlobruslení nebylo," řekl Novák.

Sedmdesátiletý trenér by se chtěl jako senátor věnovat podpoře sportování dětí. Na srdci mu leží i zlepšení života na venkově, sám pochází z Poličky na Svitavsku, žil ve Svratouchu, Svratce a Studnicích na Vysočině, nyní bydlí ve Rváčově na Chrudimsku.

Podle Nováka je současná svoboda projevu v České republice příliš velká. Vadí mu neomezené vyjadřování na sociálních sítích i chování některých médií. Současné zřízení při dnešní tiskové konferenci označil za takzvanou demokracii, převrat v roce 1989 za takzvanou sametovou revoluci.

„Vnímal jsem, jak se lidé začínají chovat, jak si myslí, že teď přijde demokracie a můžeme všichni všechno. Ono to tak je, ale na Západě to tak nefungovalo. Demokracie, jestli bych to přirovnat k českému hokejovému stadionu, tak v Kanadě byl malinko užší, a to byla ta demokracie. Musíme se v ní umět chovat," řekl Novák.

Ve volebním obvodu 44 Chrudim se chce do Senátu dostat 14 kandidátů. Je mezi nimi bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS) nebo bývalý hokejista Vladimír Martinec za SNK ED a Soukromníky. Současný senátor Jan Veleba už do voleb nepůjde.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…