Zvlněná D47 stála místo vedoucího pracovníka ŘSD. Byl odvolán

04.01.2012 23:03

Pověstnou dálnici D47 spojující sever Moravy s Polskem provází problémy. Povrch silnice se začal vlnit a na dálnici se proto musí jezdit pomalu. Některé z mostů jsou po pěti letech fungování v dezolátním stavu. Ředitelství silnic a dálnic tvrdí, že zhotovitel stavby musí provést nápravu. Dokonce kvůli tomu přišel o místo jeden z předních představitelů ŘSD, protože podle názoru pražského vedení firmy nevymáhal nápravu dostatečně razantně.

Zvlněná D47 stála místo vedoucího pracovníka ŘSD. Byl odvolán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oprava vozovky
reklama

Ředitelství silnic a dálnic sáhlo k odvolání jednoho ze svých brněnských vedoucích pracovníků. Prý nedůsledně vymáhal opravu dálnice D47. Komunikace, která dosud nebyla plně dokončena, se kvůli nekvalitnímu provedení začala vlnit, proto na ní musí být snížena rychlost. Šéf ŘSD René Poruba však nechtěl prozradit jméno odvolaného pracovníka. O případu informuje server Týden.cz

Odpovědná firma tvrdí, že za závady může nekvalitní údržba

"ŘSD musí u celého případu problémového úseku dálnice D47 velmi důsledně hájit své zájmy a zájmy daňových poplatníků. Po zhotoviteli požadujeme okamžitou nápravu, přičemž s tímto faktem musí být zhotovitel ze strany ŘSD důsledně konfrontován. Takový přístup vedení ŘSD u oddělení správy dálnic v Brně od počátku vzniku reklamačního řízení bohužel postrádalo. Změna proto byla nutná," uvedl Poruba.

Za stavbu odpovídá firma Eurovia CS, která podle zjištění ŘSD použila na dálnici jiný materiál, než předem deklarovala. Ředitelství zároveň zjistilo, že některé z dálničních mostů jsou postaveny tak nekvalitně, že jejich stav po pěti letech užívání odpovídá konci jejich životnosti.

Představitelé Eurovie však nařčení odmítají. Tvrdí, že za závady nenesou odpovědnost oni, ale lidé, kteří se po předání hotové silnice měli starat o její údržbu. Za zmínku stojí, že spor o to, kdo nese zodpovědnost za závady na dálnici, se táhne od loňského listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…