Zvolený prezident Pavel se dnes sejde s premiérem Fialou

28.02.2023 7:29

Zvolený prezident Petr Pavel se dnes dopoledne v Hrzánském paláci v Praze sejde s premiérem Petrem Fialou (ODS). Mluvit by měli o chystané Pavlově inauguraci či aktuálních politických otázkách. Na pravidelných informativních schůzkách k aktuálním věcem se Pavel s Fialou domluvil po svém zvolení.

Zvolený prezident Pavel se dnes sejde s premiérem Fialou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Petr Pavel

Pavel se od lednového vyhlášení výsledků druhého kola prezidentských voleb viděl s Fialou několikrát. Předseda vlády přijel Pavlovi popřát přímo do volebního štábu, mluvili spolu také na setkání nejvyšších ústavních činitelů. Domluvili se na pravidelných schůzkách, které absolvoval Fiala i s končícím prezidentem Milošem Zemanem.

Na dnešním jednání by se Pavel s Fialou mohli dotknout vládního návrhu na snížení červnové mimořádné valorizace penzí, Pavel se k němu chce však vyjádřit až po inauguraci plánované na 9. března. Novelu dnes začne projednávat Sněmovna. „Vzhledem k tomu, že začíná legislativní proces, nebude to o tom, jestli a jaké stanovisko zaujmu,“ řekl ke schůzce v pondělí Pavel. S Fialou chce hovořit o budoucí interakci jejich kanceláří či inauguraci.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

7:10 Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

Umělec David Černý se v debatě o svém nejnovějším díle „motýlů“, visících nad pražskými ulicemi, dov…