V Reflexu věští Klausovu budoucnost: Těš se, Brusele

28.02.2013 11:53 | Zprávy
autor: jav

Petr Kolář přišel v týdeníku Reflex s názorem, že prezident Václav Klaus velmi pravděpodobně míří do Bruselu. Evropský parlament je prý velmi lákavou trafikou pro vysloužilého prezidenta. A navíc se zde nabízí velmi lákavá možnost, jak ze zákulisí zvrátit poměry v české politice.

V Reflexu věští Klausovu budoucnost: Těš se, Brusele
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Václav Klaus na Pražském hradě během recepce následující po předávání státních vyznamenání 28. října 2012

První důvod, proč by se Václav Klaus v létě příštího roku mohl zjevit v Bruselu jako europoslanec, je jeho zarputilost bojovníka. Nyní ještě umocněná radikálním poklesem popularity kvůli novoroční amnestii a snahou některých senátorů učinit z něj odsouzeného velezrádce. O to více se nejspíš bude snažit o další triumf.

Nejvhodnější metou je nejspíš Evropský parlament, kde by dostal pro své názory k dispozici celoevropské fórum. Bezesporu by byl jedním z nejviditelnějších zástupců v tomto uskupení, a jeho názory by přetiskovaly všechny evropské deníky.

A jako bonus by mohl zamíchat českou politikou. V jeho prospěch totiž hraje i časová souhra, kdy se na jaře příštího roku budou evropské a sněmovní volby konat velmi blízko u sebe, možná dokonce o jednom víkendu. Klaus by tak na jednu kampaň mohl zvládnout dvoje volby. A jakkoliv by na sněmovní kandidátky nepochybně nasadil jiné osobnosti, z billboardů a televizních studií by nepochybně právě on byl hlavní tváří tohoto uskupení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…