Alena Vitásková: Boj proti energetické chudobě

22.11.2021 11:04 | Zprávy
autor: PV

Energie nemohou být luxusním zbožím

Alena Vitásková: Boj proti energetické chudobě
Foto: archiv
Popisek: Alena Vitásková

Vážení přátelé,

jako bývalá předsedkyně ERÚ, nyní předsedkyně IAV (ochrana lidských práv a svobod) VYZÝVÁM odborníky v oblasti energetiky ke spolupráci a pomoci v řešení energetické krize.

Dramatické události v energetice z posledního období, vyžadují rázná a odpovědná, nikoliv populistická řešení. Zdražování, dopad na občany i firmy, roztáčení inflační spirály, hrozící nedostatek energií, hrozící blackout nemůže nadále nechat odborníky, kteří se celý svůj život v tomto sektoru pohybovali, bez reakce. Nemůžeme nečinně přihlížet, psát stanoviska a upozorňovat na energetickou chudobu. Opakovaně slyšíme, „že nikdo za nic nemůže“. Nechceme se s politiky přít, prosazovat názor jedné či jiné strany, zájmové skupiny. Nechceme, aby energetická bezpečnost a přístup občanů k energiím byl brán jako politický boj. Nyní již nejde o politiku, ale o důstojné přežití národa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Chápu dobře, že jste prezidenta označil za monstrum?

A jestli jste přesvědčen, že je rozhodnutí ústavního soudu nezákonné, přiznám se, že já k němu mám také výhrady, ale nejsem právník a zajímá mě tak, co uděláte nebo co se dá dělat, když obecně s rozhodnutím ústavního soudu někdo nesouhlasí? Dá se vůbec odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: „Švejkolandské“ tažení do Ankary

12:16 Zdeněk Jemelík: „Švejkolandské“ tažení do Ankary

V úterý 7.července 2026 odcestují do Ankary na summit NATO představitelé České republiky. Všechny do…