Podle Porošenka podél hranice s Ruskem a pod záštitou policie Evropské unie. Když jsem před 20 lety trávil jako novinář v bývalé Jugoslávii, podobný problém nebyl.
V silách OSN samozřejmě nebyly srbské, bosenské, nebo chorvatské jednotky ani albánská Kosovská osvobozenecká armáda, ale byly tam jak ruské, tak ukrajinské jednotky. Ty druhé jmenované tam přijely s obrněnými transportéry a s další výzbrojí.
Domů odjížděly beze zbraní na nákladních autech. Výzbroj prý byla ukradena. Objevovala se pak, samozřejmě s přebarvenou původně bílou kamufláží OSN, s novou a to v srbských i bosenských jednotkách.
Ale teď zpět k Ukrajině. Stažení ukrajinských jednotek z Debalceve bylo klíčové především pro ruského prezidenta Vladimira Putina. Teď se bojuje o Mariupol. Putin se dobře připravil na minský summit.
Už dávno měl dobytý Krym, teď je v rukou separatistů, které Rusko vojensky podporuje, i debalcevský železniční uzel. Teď prý hodlá postupovat na poli politickém, kdy se pokusí rozdělit současnou kyjevskou garnituru a zatím neznámo jak ji nahradit vládou proruskou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Český rozhlas